Dev balina Tether’dan aldığı 182 milyon USDT’yi borsalara taşıdı

Bitcoin'de fiyat artışının devam edip etmeyeceği merakla beklenirken, yükselişler öncesinde borsalara yaptığı transferlerle bilinen bir balina, Tether'dan elde ettiği 182 milyon dolarlık USDT'yi iki borsaya gönderdi.

Bitcoin fiyatının kısa vadede ne yönde ilerleyeceği, SEC’den çıkacak olan bir spot ETF kararına bağlı gibi gözükürken, balina hareketleri de dikkatle takip ediliyor.

182 milyon USDT iki borsaya gitti

Dev bir balina ise Tether Hazinesi olarak bilinen cüzdandan gelen 182 milyon dolarlık USDT’leri bugün borsalara taşıdı. Zincir üstü takip platformu olan Lookonchain’i paylaştığı bilgiye göre balina 182 milyon USDT’yi Coinbase ve Kraken’e aktardı.

Hep yükselişler öncesi taşımış

Lookonchain bu dev balinanın 2020’den bu yana Tether Hazinesi’nden yaklaşık 2 milyar dolarlık USDT elde ettiğini ve bunları genelde Binance borsasına transfer ettiği detayını da verdi. Aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi balinanın ekim ayında borsalara yaptığı transferlerin ardından Bitcoin fiyatında önemli yükselişler yaşanıyor.

Balinanın kasım ayında üst üste 289 milyon dolarlık transferinden sonraki büyük yükselişler de dikkat çekiyor. Burada fiyat, 35 bin dolardan 40 bin dolar seviyesine ulaşıyor.

Hatta balinanın yakın vadedeki 40 milyon dolarlık ilk transferinden sonra Bitcoin’in 25 bin dolar seviyesinden 35 bin dolara kadar yükseldiği de görülüyor.

İşte bu 182 milyon dolarlık transferin arkasından da sert bir yükseliş yaşanma ihtimali olabilir. Ancak bu durumun asla bir kesinlik ifade etmediğini söylemekte fayda var.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl