3AC CEO’su Su Zhu: Elon Musk, DOGE için hem güç hem zayıflık

Singapur merkezli bir kripto para serbest yatırım fonu olan Three Arrows Capital'in CEO'su Su Zhu, kendi podcast'inde Dogecoin'i öve öve bitiremedi. Fenomen kripto paranın ona önemli derecede bağlı olan bir topluluğa sahip olduğunu belirten Zhu, "İnsanlar sadece sevdikleri için alıyorlar ve fiyatı bence çok da düşünmüyorlar." dedi. Zhu ayrıca Bitcoin'in piyasa değerinin ileriki dönemde 20 ilâ 50 trilyon dolar arasında bir noktaya ulaşabileceğini söyledi.

su-zhu

Three Arrows Capital’in CEO’su Su Zhu, “Uncommon Core” adlı podcast’ine bu hafta Jordi Alexander’ı konuk etti. Uzun bir Dogecoin tartışmasının yaşandığı podcast’te Zhu, fenomen kripto parayı adeta öve öve bitiremedi.

Artık insanların Dogecoin’i karşılıksız sevdiğini ve fiyatı düşünmeden ellerinde tuttuklarını belirten Zhu, Elon Musk’ın ise fenomen kripto para için hem avantaj hem de dezavantaj olduğunu söyledi.

Three Arrows Capital’in CEO’su Su Zhu’nun podcast’teki yorumlarının önemli kısımları şu şekilde:

“Kadınlar TikTok’ta birbirlerine DOGE’u övüyor”

İnternette ya da sosyal medyada Dogecoin’in kadınlar arasında da popüler olduğunu görüyorum. TikTok’ta bir kadın diğerine Dogecoin’i övüyor. Bunu o coin’e yatırım yaptığı için değil, DOGE’u sevdiği için yapıyor.

“Elon Musk Dogecoin için hem zayıflık hem güç”

DOGE bence çok küçümseniyor. Elon Musk bence DOGE için hem bir güç hem de zayıflık. Bence DOGE’a gerçekten inanıyor. Bunu eğlencesine yapmıyor. Uzun zamandır DOGE hakkında konuşuyor. Artık insanlar Reddit’te birbirlerine eğlence olsun diye Dogecoin göndermiyorlar.

“Bir değer saklama aracı oldu”

Bir değer saklama aracı oldu diye düşünüyorum. Eğer bu gerçekleşmeseydi, Robinhood’un işlemlerinin yüzde 60’ı DOGE olmazdı. DOGE geleneksel kripto para oldu gibi bir durum söz konusu… Bitcoin geleneksel piyasalar için ne ise, Dogecoin de kripto endüstrisi için o oldu.

“İnsanlar sadece sevdikleri için alıyorlar”

Ben Dogecoin topluluğunda çok fazla satma isteği de görmedim. Bitcoin ve Ethereum’da, yükseliş geldiği zaman satış isteği daha fazla oluyor. İnsanlar arkadaşının DOGE aldığını duyup bu coin’i alabiliyor. Ve satmak da istemiyor. Bunu organik bir tren olarak görüyorum. DOGE’da çok daha fazla katalizör görüyorum. Mark Cuban bile, Dallas Mavericks’te kripto para ile satılan ürünlerin %95’inin DOGE ile satıldığını söylüyor. İnsanlar sadece sevdikleri için alıyorlar ve fiyatı bence çok da düşünmüyorlar.

“Unutmayın Bitcoin de bir dönem ciddi bir coin değildi”

Demografik anlamda kazananın ben DOGE olduğunu düşünüyorum. Coinbase’de geçtiğimiz günlerde Dogecoin hacmi Ethereum’u da geçmişti. Binance’te çoğu zaman ilk 5’te oluyor. Ciddi bir coin almak istemeyen insanlar için kesişim noktası Dogecoin… Bazıları gerçekten ciddi coin’ler almak istemez. Çünkü hayatı ciddiye almaz. Böyle düşünen önemli bir kalabalık var. Unutmayın Bitcoin de bir dönem ciddi bir coin değildi. O da oyunlarda kullanılan bir eğlence parasıydı.

“Bitcoin 20 ilâ 50 trilyon dolar piyasa değerine gidebilir”

Bitcoin liderliğinde bir piyasa olduğu zaman arkasından bir altcoin sezonu da gelir. Daha sonra Ether gelir ve diğerleri de arkadan gelir. 4 senedir bu gidişat böyle… Ben bundan sonra iki tip kripto gidişatının oluşabileceğini düşünüyorum. Bitcoin 20 ilâ 50 trilyon dolarlık değere ulaşabilir. Ardından bazı altcoin’ler 2 ilâ 5 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olabilir. Ya da, daha dağıtılmış bir kripto dünyası olabilir. Mesela Ethereum 10 trilyon dolar piyasa değerine gider, arkasından gelen 6 olur, onun arkasından gelen 4 olur. Şu anda hepimiz teknoloji dünyasındayız. Bence çok büyük kâr elde etme fırsatları olacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl