Çin’deki en eski ve en popüler sosyal ağ platformlarından biri dijital para çıkarıyor

Çin'deki en eski ve en popüler sosyal ağ platformlarından biri olan Tianya Club azalan kullanıcı etkinliğini artırmak için kendi kripto token'ını başlatıyor.

1999 yılında kurulan ve Reddit benzeri bir internet forumu olan Tianya Club Çarşamba günü yaptığı açıklamada, orijinal içerik katkılarını ve topluluk etkinliklerine katılımı ödüllendirmenin bir yolu olarak 8 Ağustos’ta Blockchain tabanlı Tianyan Token’ı (TYT) başlatacağını duyurdu.

Projenin hedeflediği maksimum yatırım miktarı olarak 90 milyar token yaratılacak. Tianya, toplam token’ın yüzde 20’sinin operasyonel ekipler için ayrılacağını, kalan yüzde 80’inin ise topluluk üyelerine dağıtılacağını söyledi.

Ancak şimdiye kadar Tianya, ne Blockchain’in hangi platform üzerine kurulacağı ne de değerinin nasıl belirleneceğine dair bir açıklama yaptı.

Tianya’nın ayrıca 2017 yılının sonlarında başlatılan Tianya Diamond adlı blok zincirsiz token’ı da bulunuyor.

Bugünkü açıklamaya göre, yalnızca belirli miktarda Tianya Diamonds sahibi olan kullanıcılar, belirli topluluk etkinliklerine katılarak TYT token’larını alabilirler.

Orijinal içeriğe katkıda bulunarak TYT’leri elde etmeyi uman kullanıcılar için ise herhangi bir ödülün toplamı, TYT’leri olan diğer kullanıcılardan alınan oy sayısına bağlı.

Bu hareket, internet forumunun azalan popülaritesi nedeniyle kârların düşüşünden sonra topluluğunu yeniden canlandırma girişimi gibi görünüyor. Veri trafiği sitesi Alexa’ya göre Tianya Club 2015 yılında Çin’in en çok ziyaret edilen 11. sitesiyken şu anda 24. sırada bulunuyor.

→ MADENCİLER, KAZDIKLARINDAN DAHA FAZLA BİTCOİN SATMAYA BAŞLADI, BU NE ANLAMA GELİYOR?

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl