Ne 20,000’de sattı, ne şimdi: 10 binlerce Bitcoin’i var, hala saklıyor

On binlerce BTC'si olduğu bilinen ünlü milyarder Tim Draper, fiyatlardaki düşüşe karşın Bitcoin'lerini satmaya istekli değil.

Birisi en ateşli kripto para yatırımcılarıyla ilgili bir soru sorsa kim akla gelirdi? Çoğunluk için ilk akla gelen isimler Mike Novogratz, Winklevoss kardeşler ve Tim Draper olur. Çünkü bu isimlerin hepsi de yeni gelişen Blockchain dünyasına büyük emek harcamış kimseler.

Gri takım elbisesi, beyaz gömleği ve Bitcoin logolu mor kravatıyla bilinen Draper, Coindesk’e Bitcoin hikayesini anlattı.

Tim Draper (Ateşli kripto para boğası)

İleri görüşlülüğüyle bilinen dünyaca ünlü Amerikan risk sermayedarı Tim Draper, Bitcoin’in 10. yılını kutlamak için Coindesk’te bir yazı yazdı. Draper, bundan tam 15 yıl önce dijital paralardaki potansiyeli gördüğünü belirtti.

Ancak, 2011 yılına kadar Draper’ın radarına geçerli bir dijital değer aracı girmedi. 2011 yılında Coinlab’ın CEO’su Peter Vincennes, Draper’la Bitcoin’i tanıtmak amacıyla bir görüşme yaptı. Daha sonra Draper, Mt. Gox’tan 250,000$ değerinde Bitcoin satın aldı.

Draper yatırımından memnundu. Yalnız coin’lerini Mt. Gox’un insafına terk ederek ciddi bir hata yaptı. Mt. Gox‘un çöküşüyle birlikte binlerce BTC’sini kaybetti.

Mt. Gox’un çöküşüyle sersemleyen Draper’ın karşısına daha sonra bir fırsat daha çıktı. ABD’nin Marshall ofisi açık artırmayla yaklaşık 30,000 BTC satmış ve Draper da bu açık artırmaya katılmıştı. Draper tanesi 632$’dan 29,656 coin almıştı. Toplamda Bitcoin’e 18.74 milyon dolar harcamıştı.

Draper o günden beri kripto paralar ve ilgili teknolojiler konusunda aşırı iyimser. Bu sürpriz sayılamaz çünkü bu işten çıkarı büyük. Yine de pek çok insan onu piyasada kalıcı olarak görüyor ve desteğinin önemli olduğunu düşünüyor.

Bitcoin 2017 Aralık ayında tüm zamanların zirvesini görerek 20,000$’ları gördüğünde bile Draper Bitcoin’lerini satmamıştı. Bazılarıysa bu gibi davranışlarından ötürü onu sorumsuz bir yatırımcı olarak görüyor.

Draper’ın Bitcoin’e bakışı

Draper eğer mevcut fiyatlardan Bitcoin’lerini bozdurursa 107 milyon dolarını güvence altına alarak hiçbir hasar almadan kurtulabiliyor. Ancak Draper şu anki durumda BTC’lerini satmaya pek istekli görünmüyor ve gelecekte daha yüksekleri göreceğimizi düşünüyor.

Kripto para endüstrisiyle duygusal bir bağı olan Draper, Bitcoin’de hala büyük bir potansiyel olduğunu düşünüyor. Bitcoin’in küresel, merkezsiz ve ihtilafsız bir değer saklama aracı olmasının yanı sıra Blokchain teknolojisinin de toplumun en önemli yönlerinden bazılarına uygulanabileceğine inanıyor.

20 Şubat’ta İstanbul’da konuşacak

Draper, 20 Şubat’ta İstanbul’da bulunan Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Blockchain Economy Istanbul Summit’in konuşmacıları arasında yer alıyor. Draper, burada yapacağı konuşmayla konferans katılımcılarına bilgi ve deneyimlerini aktaracak.

Etkinlikle ilgili diğer detayları incelemek ve bilet almak için: https://goo.gl/9oTT2v

Sponsorluk ve fuar alanlarıyla ilgili sorular için: [email protected]

Haber: NewsBTC

→ TWITCH TARİHİNDE BİR İLK: 70 BİN DOLARLIK BITCOIN BAĞIŞI

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl