Twitch tarihinde bir ilk: 70 bin dolarlık Bitcoin bağışı

Twitch üzerinden canlı yayında RuneScape oyununu oynayan bir oyuncuya 70,000 dolar değerinde BTC bağışı yapıldı ve oyuncu canlı yayında neye uğradığını şaşırdı.

Sick_Nerd kullanıcı adlı bir Fortnite oyuncusu önceki canlı yayında RuneScape oynadı. Bu canlı yayın, video oyunu odaklı canlı yayın platformu Twitch üzerinden sağlandı. Yayını yaklaşık 2,000 kişi seyrediyordu. Bu sıralarda ilginç bir şey oldu ve bu oyuncuya “lightpuma” kullanıcı adlı gizemli birinden 70,000$ değerinde Bitcoin bağışı yapıldı. Bu bağış oyuncuyu şoka uğrattı. Bazı izleyiciler yayını ve oyuncunun tepkilerini kaydetti. Görüntülerde bir şakayla karşı karşıya olduğunu düşünen oyuncunun şaşkın anları yer aldı. Dün oyuncu Twitter’da şöyle yazdı:

“Her kimsen gerçekten sana çok teşekkür ederim. Bu gerçekten de hayat değiştirecek miktarda bir para. Ne olacağına bakalım. Seni çılgın.”

Daha sonra bağışlarla ilgili bir tweet daha atan Sick_Nerd, şaşkınlığını şöyle ifade etti:

“Ne düşüneceğimi bile bilmiyorum.”

Jagex tarafından geliştirilen RuneScape, 250 milyondan fazla kullanıcısıyla dünyanın en çok kullanıcı sayısına sahip çok oyunculu video oyunu olma unvanıyla 2017’de Guiness Rekorlar Kitabı’na girmişti.

Oyunun Sick_Nerd tarafından kullanılan özel versiyonunun “Old School Runscape” olduğu belirtiliyor.

Twitch kripto para kabul ediyor

Twitch, 2018’in ortalarında Streamlabs adında başka bir şirket aracılığıyla Paypal’a ek olarak kripto para bağışı seçeneğini de sunmaya başladı ve tanınmış kripto paralara destek verdi. Bunlar; Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash.

Streamlabs, Twitch ve Youtube gibi diğer yayın akışı platformlarıyla uyumlu olmasının yanında yayıncılara canlı yayınlarını, içeriklerini ve bağışlarını yönetmeleri için eksiksiz bir yazılım paketi sunuyor.

Bazı oyuncular bu yayınlarıyla büyük paralar kazanıyor. En büyük oyun yayıncılarından biri geçtiğimiz günlerde bağışlar, reklamlar ve aboneliklerle birlikte ayda 20,000$ kazandığını iddia etmişti. Ayrıca TwitchTracker.com’un verilerine göre, 2016’da toplam izleme süresi 292 milyar dakika iken 2018’de bu 560 milyara çıkmış.

Haber: CryptoGlobe

→ETHEREUM CLASSİC SALDIRGANINDAN BORSAYA 100,000 DOLAR İADE

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl