4 token’ı toplam 800 milyon dolarlık kilit açılımı bekliyor

Ethereum ikinci katman projesi Optimism'de bu hafta önemli miktarda token'ın kilidi açılacak. Optimism dışında; Hedera, SUI ve 1inch gibi önemli projelerde de toplamda 800 milyon dolarlık kilit açılımları olacak ve token'lar sirkülasyona dahil olacak.

Kripto para dünyasında yatırımcıların en çok takip ettiği gelişmelerden biri de token’ların kilit açılım günleri ve seviyeleri. Bu hafta da çok önemli projelerde, çok önemli kilit açılımları olacak ve milyonlarca dolarlık token’lar dolaşıma girecek.

Optimism’de 583 milyon dolarlık açılım

Haftanın önemli kilit açılımlarından biri Ethereum ikinci katman çözüm projesi Optimism’de olacak. 31 Mayıs günü toplam arzın %9’una tekabül eden miktarda token dolaşıma girecek. Kilidi açılacak olan 386 milyon adet token’ın toplam değeri de yaklaşık 583 milyon dolar civarında bulunuyor. Toplam arzın %67’sinin kilitli olduğu Optimism’de 2026 yılının ağustos ayına kadar 4.7 milyar adet token’ın kilidi açılacak.

OP’yi HBAR takip edecek

Hedera Hashgraph (HBAR), önemli bir token açılımı gerçekleşecek bir başka proje olacak. 1 Haziran Perşembe günü HBAR’ın toplam arzının yüzde 2.5’ine denk gelen 67 milyon dolarlık token dolaşıma girecek.

1INCH’te arzın yüzde 16’sı kadar token dolaşıma giriyor

Merkeziyetsiz borsa 1inch’in kendi token’ında da, 2 Haziran Cuma günü toplam arzın %16’sına denk gelen bir token açılımı olacak (101 milyon dolar). Şu anda toplam arzın %37’sinin kilitli olduğu 1inch’te 1.5 milyarlık token arzının 817 milyon adedi dolaşımda bulunuyor.

SUI’de 64 milyon dolarlık kilit açılımı

Airdrop konusu çok tartışılan projelerden biri olan SUI’de de, 3 Haziran Cumartesi günü 64 milyon dolarlık token dolaşıma sürülecek. Bilindiği üzere SUI’de kilitli olan token’ların büyük bölümü yatırımcılar, vakıf ve proje içindeki bazı kişilere dağıtılmış durumda…

Bu tür token kilit açılımları genelde o kripto para için bir düşüş emaresi olarak görülüyor ancak açılımları önceden belirlenmiş olan projelerde, düşüş oranı çok daha hafif kalıyor. Önceden ne kadar token’ın, hangi tarihte kilidinin açılacağının bilinmesi, yatırımcıya güven veriyor. Bu durum da satış baskısını olabildiğince azaltıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl