TRON DAO Reserve 3 milyar TRX çekecek

Dün, Binance'ten 2.5 milyar TRX çekeceğini açıklayan TRON DAO Reserve, bugün de merkezi borsalar ve merkeziyetsiz kripto kredi platformlarından 3 milyar TRX çekeceğini bildirdi.

TRON’un algoritmik stabil kripto parası USDD’nin arkasındaki merkeziyetsiz kripto rezerv oluşumu TRON DAO Reserve, borsalardan 3 milyar TRX çekeceğini açıkladı. Mevcut fiyatlarla bu miktar yaklaşık 180 milyon dolara denk geliyor.

TRON DAO Reserve, bunu Decentralized USD’nin (USDD) fiyatını desteklemek için yapacak. Açıklama tweet’inde “Tüm blok zinciri endüstrisini ve kripto para piyasasını korumak için TRON DAO, merkezi borsalar ve merkeziyetsiz kripto kredi platformlarından 3 milyar TRX daha çekecek.” denildi.

TRON DAO Reserve, dün de Binance’ten 2.5 milyar TRX çekeceğini bildirmişti. Böylece iki günde borsalardan çekilen toplam miktar 5.5 milyar TRX’e ulaşacak. 5.5 milyar TRX, dolaşımdaki toplam arzın yüzde 6’sına karşılık geliyor.

Kripto para piyasasında fiyatlar sert düşerken, UST olayının ardından şüpheyle bakılan algoritmik stabil kripto paralar, dolar karşısında değerini korumakta zorlanıyor. USDD’nin fiyatı, dün 0.95 dolara kadar düşmüştü. TSİ 17.15 itibari ile 0.974 dolardan işlem görüyor.

TRON’un kurucusu Justin Sun da hafta başında açığa satış işlemleriyle mücadele için 2 milyar dolar kullanacaklarını açıklamıştı. Sun, “TRON DAO rezervinden onlarla mücadele için 2 milyar dolar kullanılacak. 24 saat bile dayanamazlar. Short’çuların sonu geliyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl