BitTorrent’in eski çalışanından Tron için vahim iddia

BitTorrent'in eski baş strateji sorumlusu Simon Morris, Tron'un BitTorrent'i token'laştıracak işlem hacmini yönetmesinin imkansız olduğunu söyledi ve Tron'u 'pazarlama makinesi' olarak niteledi.

BitTorrent‘in eski baş strateji sorumlusu Simon Morris, Blockchain haber sitesi BreakerMag’la önceki gün yaptığı röportajda, Tron’un BitTorrent’i token’laştırmak için gerekli işlem hacmini yönetemeyeceğini söyledi.

Ayrıca Morris, BitTrorent’te çalışırken de ekibiyle birlikte platformdaki işlerin token’laştırılmasının ağın hızını %40’a kadar artıracağını fark ettiklerini söyledi.

Morris’e göre, Tron‘un böyle bir sistemin gerektireceği işlem hacmini idare etmesi mümkün değil. Bu işe sadece başlamak için bile saniyede yüzlerce işleme ihtiyaç duyulduğunu belirten Morris, şunları söyledi:

 

“Oturaklı bir sistem için saniyede 10,000 işleme ihtiyaç var. Tron’un bunu karşılaması imkansız. Her şey saçmalıktan ibaret.”

Tron’un kurucusu Justin Sun’ın çok iyi bir pazarlamacı olduğunu ancak teknik anlamda çok yetersiz olduğunu söyleyen Morris, Tron’u da “pazarlama makinesi” olarak niteledi.

Morris, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Tron yöneticileriyle hiçbir zaman güven veren bir ilişki kuramayacağı sonucuna vardıktan sonra BitTorrent’ten ayrılmıştı. Ayrıca Morris, Tron’un kodlarının ve white paper’ının çalıntı olduğu iddialarıyla ilgili de Justin Sun’la ters düşmüştü.

Justin Sun ise bu konuda şöyle bir açıklama yapmıştı:

“Böyle bir şeyin olmadığı konusunda mutabık kaldık ve yolumuza devam ettik.”

BreakerMag’a göre Morris, Tron’un BitTorrent’teki işlemleri merkezi bir sunucudan yöneteceğinden şüpheleniyor ve sanki Tron tabanlı çalışıyor gibi göstereceklerini ifade ediyor. Ayrıca Morris, BitTorrent’in verimliliğinin artmasını bekliyor ancak bu sistemin Tron tabanlı olmasını beklemiyor.

Bir Tron sözcüsü ise Cointelegraph’a verdiği demeçte şunları söyledi:

“Morris’in BitTorrent’ten ayrıldığından beri BitTorrent’in operasyonal planlarına dair çok az bilgisi olduğu görülüyor. Yapacağımız icraatler, şikayetçi eski çalışanın sözlerini önemsiz kılacaktır.”

Haber: CoinTelegraph

→BİTCOİN’DE 6,000 KIRILIMINI BİLEN ANALİSTTEN YENİ UYARI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun