Tron’dan teşvik modeli: BitTorrent’i kullandıkça TRX’le ödeme alın

Tron, satın aldığı BitTorrent için yeni teşvik modeli kapsamında indirilen dosyaları saklayan ve paylaşan seeder ya da kullanıcılara TRX ile ödeme yapacak.

Eşler arası dosya paylaşım servisi BitTorrent, Blockchain girişimi Tron tarafından satın alınmasının ardından kullanıcıları token’larla ödeme yaparak teşvik etmeye başlayacak.

Tron önceki gün yaklaşan Atlas Projesi’nin BitTorrent protokolünü hem kullanıcılar için daha hızlı hale getirmeyi hem de kullanıcıları dosya paylaşım protokolünü daha uzun süre çalıştırmaya teşvik etme ümidiyle BitTorrent ve Tron’u birbirine bağlayacağını duyurdu.

İndirilen dosyaları saklayan ve paylaşan BitTorrent seeder’ları ya da kullanıcılar, Tron’un TRX token’ını kazanacak. Kazandıkları miktar, torrent ağına yaptıkları katkının ölçüsünde olacak.

Dahası, içerik indiren kullanıcılar, bu teşvik programının bir parçası olarak token’larla seeder’lara ödeme yapabilecekler.

Tron’un kurucusu ve CEO’su Justin Sun, hareketin ‘yeni bir içerik dağıtım yolunun temeli’ olduğunu söyledi.

TRX kazanmak veya TRX’le ödeme yapmak isteğe bağlı olacak. Açıklamaya göre BitTorrent’in kullanımı ücretsiz kalmaya devam edecek.

→ HİNDİSTAN’IN EN BÜYÜK BORSALARINDAN BİRİ KAPANDI

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl