BitTorrent, TRON’un kurucusu Justin Sun tarafından satın alınıyor

TorrentFreak'in haberine göre, torrent istemcisi uTorrent'in şirketi BitTorrent'in, TRON'un kurucusu Justin Sun tarafından satın alınmak üzere olduğu bildirildi.

TorrentFreak’in haberine göre, torrent istemcisi uTorrent’in şirketi BitTorrent’in, TRON’un kurucusu Justin Sun tarafından satın alınmak üzere olduğu bildirildi.

Her iki tarafın en son detayları görüştüğü ve satın alma anlaşmasının çok yakında imzalanacağı söyleniyor. Multi-milyar dolarlık değeri ile TRON, kısmen BitTorrent tarafından desteklenen şekilde interneti merkezsiz kılmayı hedefliyor.

BitTorrent mucidi Bram Cohen tarafından kurulan BitTorrent şirketi, 100 milyondan fazla kullanıcısı olan torrent istemcisi uTorrent ile tanınıyor. Şirketin ayırca BitTorrent adında çok kullanılan bir başka torrent istemcisi de bulunuyor.

Bu arada birkaç hafta önce şirketin geçen yıl ismini sessizce Rainberry olarak değiştirildiği ortaya çıkmıştı. Şirket bu isim değişikliğinin bütünüyle kurumsal bir karar olduğunu bildirse de şirketin satın alınması planlarıyla da ilgili olabileceği ifade ediliyor.

BitTorrent’in TRON’un internet merkezsiz hale getirme hedefine çok yakışacağı aşikar.

Öte yandan TRON, ana ağ açılışı için geri sayımını sürdürüyor. Platform, 31 Mayıs tarihinde Ethereum‘dan kendi blok zincirine taşınacak. Ek olarak Justin Sun, geçtiğimiz günlerde iddialı bir açıklama yaparak 2018’de en büyük kripto paralar arasında 6. sırayı yeniden alacaklarını öne sürmüştü.

→ BITCOIN’LE İLGİLİ BU VERİ BİR ‘BOĞA’ ÖYKÜSÜ ANLATIYOR

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl