TRON kurucusu Justin Sun’dan düşüş öncesi 2 milyar dolarlık çekim

Afrika'da ortaya çıkan yeni koronavirüs varyantıyla ilgili haberler dünya piyasalarına olumsuz etki ederken, kripto paralarda yaşanan büyük düşüş öncesi TRON kurucusu Justin Sun'ın kişisel cüzdanından 2 milyar dolar değere yakın varlık çekmesi gözlerden kaçmadı. Twitter'da "Sun piyasadan çıkıyor" iddialarına ise TRON kurucusundan cevap gecikmedi: "Hareket satış amaçlı değil. Almaya devam edeceğim"

TRON kurucusu Justin Sun, Bitcoin‘deki büyük düşüş öncesinde yaklaşık 2 milyar dolar değerdeki kripto paralarını kişisel cüzdanından bir başka cüzdana aktardı. Sun, “0x3ddfa” ile başlayan adresten, 0x176f3d cüzdan adresine yaklaşık 7.022 WBTC ve 340.161 Ethereum (yaklaşık 1 milyar 755 milyon dolar) aktardı.

İddialara kısa sürede cevap verdi

Özellikle bu yüksek meblağlı hamlenin Twitter’da yayılmaya başlaması ve ardından büyük bir satış dalgasının gelmesi, “Justin Sun, satış yapacak. Piyasadan çekiliyor” yorumlarının yapılmasına neden oldu. Sun ise bu iddiaları kısa süre içinde gördü ve kısa sürede cevap verdi:

“Bugün bir cüzdanımdaki ETH’leri, sadece saklama amacıyla başka br cüzdana taşıdım. Bunu satış için yapmadım! Piyasanın gidişatı konusunda hala yüksek derecede iyimserim ve almaya, hodl etmeye, TRON ile blok zinciri dünyasını inşa etmeye devam edeceğim. BTFD!” (*BTFD – Şu kahrolası dibi satın alın)

Sun Ekim ayı sonunda da, DeFi borç verme platformu Aave’nin havuzlarından milyarlarca dolar değerinde kripto çekmişti. Miktarın 4.2 milyar doların üzerinde olduğu hesaplanmıştı.

2017’ye damga vurmuştu

Bilindiği üzere Justin Sun 2017’deki boğa sezonunun en çok ses getiren isimlerinden biriydi. “Açıklamanın açıklamasını yapmasıyla” bilinen Sun’ın demeçlerinin ardından Tron’da ciddi yükselişler meydana geliyor. Bu konuda daha sonra tepkiler de alan Sun, bu boğa sezonunu ise çok daha sessiz geçirdi ancak sürekli olarak yükseliş vurgusu yapmaya da devam etti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl