Twitter, Bitcoin ile bahşiş özelliğini resmen devreye alıyor

CNBC’nin haberine göre sosyal medya devi Twitter, bugün itibari ile iOS kullanıcıları için Bitcoin‘le bahşiş özelliğini devreye alıyor.

Bundan böyle kullanıcılar, profillerine üçüncü taraf bahşiş servislerini bağlayabilecekler. Özellik, bu hafta tüm iOS kullanıcıları için mevcut olacak ve önümüzdeki haftalarda ise Android’de kullanıma sunulacak.

Daha öncesinde Twitter’da Square’in Cash App ve PayPal’ın Venmo uygulaması gibi entegrasyonlarla itibari para üzerinden bahşiş verilebiliyordu. Şirket, Bitcoin ödemeleri için de Lightning Network tabanlı bir uygulama olan Strike’ı entegre edecek. Kullanıcıların profillerine Bitcoin adreslerini eklemelerine de izin verilecek. Ödemelerden ise Twitter tarafında herhangi bir kesinti yapılmayacak.

Twitter, NFT dijital varlık koleksiyonlarının sosyal medya platformu üzerinde doğrulamalarına ve göstermelerine olanak veren bir özelliği de denediğini açıkladı.

Bu ayın başlarında Twitter’ın söz konusu özellik için Bitcoin Lightning Network ödemelerini test ettiğine dair görüntüler sızmıştı. O sırada şirketin Strike entegrasyonunu kullanacağı iddia edilmişti. Bir Twitter yetkilisinin The Block’a yaptığı açıklamada Strike’ın kullanılacağı doğrulandı.

Haberin ardından Bitcoin fiyatı da hareketlendi. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, 44 bin 900 dolara dokundu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl