Twitter’daki isminizi Elon Musk olarak değiştirmeyi sakın denemeyin

Son zamanlarda artışta olan hediye kripto para dolandırıcılığını önlemek için Twitter, değişik yollar denemeye başlıyor. Sosyal medya devi, alınan son kararla bundan sonra isimlerini Elon Musk olarak değiştiren doğrulanmamış hesapları kilitleyecek.

TNW’de yer alan habere göre son zamanlarda artışta olan hediye kripto para dolandırıcılığını frenlemek için sosyal medya devi Twitter, görünen adlarını Elon Musk olarak değiştiren doğrulanmamış hesapları kilitleyecek.

Kripto para dolandırıcıları ve Blockchain haydutları son günlerde yükselişteler ve Elon Musk gibi davranmak da dahil olmak üzere olayların farkında olmayan mağdurları kandırmak için her şeyi deniyorlar.

Twitter, gerçek kimliklerini gizlemek ve hileli hediye bağlantılarıyla dolandırıcılık yapmak için programlanan botların sayısının artmasından bıkmışa benziyor.

Tipik olarak bu botlar Elon Musk ya da kriptoyla ilgilenen başka ünlüler şeklinde ortaya çıkıyorlar ve onlar gibi tweetler’e cevap veriyorlar. Her zamanki gibi, bu botlar onlarca kripto para hediye edeceklerini öne sürüyorlar. Elbette, bunların hiçbiri doğru değil.

Bir Twitter sözcüsü, The Verge’e verdiği demeçte şu açıklamalarda bulundu:

“Hizmetimizdeki spam ve kötü amaçlı etkinliklerle mücadele etmeye yönelik devam eden çabalarımızın bir parçası olarak, yeni önlemleri test ediyoruz.”

Yakın zaman önce Elon Musk gittikçe çoğalan kripto para scambot’larıyla ilgili olarak, “Ethereum scambot’larını kimin çalıştırdığını bilmek istiyorum!” şeklinde bir tweet paylaşmıştı.

→ REDDİT’İN KURUCUSU, ETHEREUM İÇİN 1,500 DOLAR TAHMİNİNE HALA GÜVENİYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl