Twitter, NFT özelliklerini genişletiyor: Yeni görseller ortaya çıktı

CEO Jack Dorsey'nin başta Bitcoin olmak üzere kripto para endüstrisiyle ilgili birçok entegrasyonu hayata geçirmeye başladığı sosyal medya platformu Twitter, Eylül ayında NFT özelliklerini duyurmuştu. NFT'lerin profil fotoğrafına entegre edilebilmesinin ardından şimdi de, profil sayfasına koleksiyon bölümünün ekleneceği ve buradan detaylı şekilde profil sahibinin ürünlerine bakılabileceği belirtildi.

Dünyada yüz milyonlarca kişinin kullandığı ve yazılan bir cümlenin bile çok büyük etki yaratabildiği bir ortamda Twitter, kendisini geliştirmeye devam ediyor. Özellikle CEO Jack Dorsey’nin Bitcoin cüzdan ve bahşiş uygulamaları konusundaki çalışmaları bilinirken platform, NFT’ler konusunda da bir süredir gaza basıyor.

NFT’ler detaylı şekilde görülebilecek

Son olarak Eylül ayında geliştirme aşamasında olduğu belirtilen NFT özellikleriyle ilgili yeni bazı güncellemeler ortaya çıktı. Genelde sosyal medyadaki teknolojik gelişmelerle ilgili bilgiler veren Jane Manchun Wong’un attığı tweet’e ve paylaştığı görsellere göre Twitter, profil fotoğrafında NFT yayımlanması geliştirmesinin ardından şimdi de, kullanıcı profil sayfasına koleksiyon sekmesini ekleme çalışması yürütüyor. Bu sekmeden NFT’ye tıklanabilecek ve ürün detaylı şekilde de görülebilecek.

Hatırlanacağı üzere birkaç hafta önce Twitter ürün pazarlama yöneticisi Justin Taylor, kendi hesabından attığı tweet’le NFT’lerin nasıl profil fotoğrafının yerinde olabileceğini göstermişti. NFT’ler profil fotoğrafı yerine geldikten sonra yanında Ethereum doğrulama işareti de yer almıştı. Bu da NFT’nin o kişinin gerçek ürünü olduğunu doğrulayan bir geliştirmeydi.

Bahşiş özelliği Android’e de geliyor

Eylül ayında geliştirmelerini arka arkaya açıklayan Twitter’da bahşiş özelliği sadece IOS cihazlar için getirilmiş ve Android’e ise birkaç hafta sonra geleceği belirtilmişti. Wong’un attığı bir başka tweet’e göre, bahşiş özelliği kısa süre içinde Android’e de geliyor. Böylece Android kullanıcıları da dünyanın herhangi bir yerinden diğerine saniyeler içinde küçük miktarlarda da olsa para gönderebilecekler.

Son günlerde favorilere alma/beğenme özelliklerini yeniden detaylarındıran platformun ayrıca “beğenmeme” butonunu da akif etmeye hazırlandığı belirtildi.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl