Elon Musk yeni adı X olan Twitter’a DOGE ödemeleri mi getirecek: Beklenti oluştu

Dünyanın en zengin iş insanı olan Elon Musk'ın Twitter'daki X hamlesi yoğun şekilde tartışılmaya devam ederken, ünlü girişimci ve yatırımcılar da DOGE başta olmak üzere Musk'tan bir kripto adımı beklediklerini ifade ediyorlar.

Elon Musk’ın Twitter’ı “her şeyin uygulaması” olan X’e çevirme kararı, tüm dünyada büyük ses getirirken, ödemeler konusunda da büyük bir atılım yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Geçtiğimiz dönemde Strike şirketiyle Bitcoin bahşiş ödemeleri konusunda ortaklık kuran Twitter, bu hizmeti daha sonra ise sonlandırmıştı. Ancak X projesi çok farklı ve geniş çapta olacak gibi gözüküyor.

Kripto paralar konusunda yaptığı yorumlarla bilinen Raoul Pal ile bir başka ünlü girişimci Brian Evans, Musk’ın X platformuna DOGE ödemelerini getirebileceği konusunda değerlendirmelerde bulundular.

“Bu iş için DOGE seçildi”

Raoul Pal, Twitter hesabından, “Elon, X şirketini öncelikle yapay zeka ve ifade özgürlüğü için aldı. İçerik üreticilerin küresel çapta ödeme alabilmeleri için de kriptoyu kullanacak. Bence bu iş için DOGE seçildi. Aracı kurum konusuna ve ödemeler entegrasyonuna da el atacak. Tüm işler artık sosyal medyada dönüyor. Nasıl olacağını göreceğiz.” yorumunu yaptı.

Pal ayrıca kendisine gelen “Neden tüm kripto paralar değil de sadece DOGE?” sorusuna da “Çünkü Musk’ın elinde ciddi miktarda DOGE var ve onu çok seviyor” diyerek cevap verdi.

“BTC ve ETH de gelebilir ama DOGE yüksek ihtimal”

BDE Ventures şirketinin kurucusu olan ve yaptığı melek yatırımlarıyla bilinen Brian Evans da yine Raoul Pal’ın yorumlarına benzer sözler sarf etti ve DOGE ödemelerine dikkat kesileceğini söyledi:

“Elon Musk’ın DOGE ilgisi Twitter’da eğlenceli dönemler yaşattı. Twitter’da kripto ödemelerinin açılma ihtimali yeni fırsatlar doğuruyor. Sisteme Bitcoin, Ether ve USDC gibi ödeme seçenekleri eklemesi sürpriz olmaz ancak DOGE’un, Elon’un kalbinde özel bir yeri olduğunu biliyoruz. Yüksek ihtimalle buraya bir DOGE özelliği ekleyecek. İlk ve orijinal memecoin’i dünyanın en büyük sosyal platformuna eklemek de eğlenceli olacaktır. Bu Elon’un ruhunun bir parçası. O eğlenmek istiyor. DOGE da bunu sağlıyor”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl