Twitter’da 1 milyonu geçen Shiba Inu, yüzde 370 artışla ilk 15’e girdi

Dogecoin ve Japon köpek cinsi Shiba Inu’dan esinlenerek oluşturulan kripto para Shiba Inu’da (SHIB) yükseliş devam ediyor. Bir haftada yüzde 370 oranında artış gösteren SHIB, piyasa değeriyle en büyük ilk 15 kripto para arasına da girdi. Ayrıca Shiba Inu’nun resmi Twitter hesabı da 1 milyon takipçiyi geride bıraktı.

SHIB’deki esas yükseliş, Tesla CEO’su Elon Musk’ın 4 Ekim günü paylaştığı tweet’le başladı. Musk, Shiba Inu cinsi bir köpeğin fotoğrafını tweet’lemiş, bu tweet 350 binden fazla beğeni ve 30 binden fazla retweet almıştı.

SHIB’in bu performansında kuşkusuz Bitcoin ve kripto paralardaki genel olumlu havanın büyük etkisi var. Bitcoin de son bir haftada yaklaşık yüzde 30 oranında değer kazandı.

Shiba Inu, geçen sene Ryoshi takma adlı bir anonim kişi tarafından piyasaya sürüldü. Resmi internet sitesinde Shiba Inu, “Merkezi olmayan bir meme token’ı” olarak tanımlanıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Coinbase de SHIB için önemli bir destek vermişti. Borsa, resmi Twitter hesabı üzerinden kısa bir süreliğine yalnızca SHIB’in hesabını takip ederken bio’suna da bir köpek emojisi yerleştirmişti. Borsa, kripto parayı geçen ay listelemeye başlamıştı. Son verilere göre Shiba Inu, günlük 2.6 milyar dolarlık işlem hacmiyle Coinbase üzerinde en çok alınıp satılan kripto para.

SHIB, TSİ 10.00’da 0.00003146 dolardan alıcı buluyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl