Twitter’a gelecek NFT özelliğinden ilk görüntü paylaşıldı

Sosyal medya devi Twitter, geçen hafta Bitcoin ile bahşiş uygulamasının ardından NFT üzerine de çalışma yaptığını duyurmuştu.

Bugün ortaya çıkan bir video, Twitter’a gelecek NFT özelliğinin nasıl bir şey olacağını ortaya koyuyor.

Twitter Spaces yazılım mühendisi Mada Aflak tarafından paylaşılan videoya göre Twitter kullanıcıları, profil fotoğraflarına tıklayıp kripto para cüzdanlarından hızlı bir şekilde NFT seçebilecekler. Seçilen NFT, aynı zamanda profil fotoğrafı olarak gösterilecekken doğrulama için Ethereum onay işareti de yer alacak. Onay işareti, kullanıcıların NFT’nin gerçek sahipleri olduğunu göstermelerine yarayacak.

Twitter’ın NFT ile entegrasyonu, yalnızca bununla sınırlı olmayacak. Kullanıcı profilinde NFT koleksiyonu ayrı bir sekme altında sergilenebilecek. Profile MetaMask’ten Coinbase ve Trust Wallet’a kadar çok sayıda cüzdan bağlanabilecek.

Aflak, bunun yalnızca bir deneme olduğunu ve henüz sonuçlanmadığını vurguladı. Twitter mühendisi, kullanıcılardan geri bildirim talep etti.

Twitter, bir süre önce de profile Bitcoin ve Ethereum adresi bağlamayı mümkün kılan bir özelliği devreye almıştı. Lightning Network üzerine geliştirmeler yapan Strike şirketinin entegrasyonuyla da Twitter üzerinden dünyanın bir ucuna saniyeler içerisinde Bitcoin göndermek mümkün olmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl