Ukrayna dün duyurduğu airdrop kampanyasını iptal etti

Rusya ile savaş halinde olan ve tüm dünyadan milyonlarca dolarlık kripto para yardımı alan Ukrayna, dün duyurduğu airdrop kampanyasını iptal etti. Açıklama başbakan yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı olan Mykhailo Fedorov'dan gelirken, bakan kısa süre içinde Ukrayna ordusuna destek için bir NFT projesi başlatacaklarını söyledi.

Ukrayna başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov, dün duyurdukları airdrop kampanyasını iptal ettiklerini açıkladı.

Twitter’dan açıklama yapan Fedorov, “Detaylı bir değerlendirmenin ardından airdrop kampanyasını uygulamamaya karar verdik. Her gün daha fazla kişi, Ukrayna’nın uğradığı saldırıya karşılık verebilmesi adına bize daha çok destek oluyor. Airdrop kampanyasının yerine kısa süre sonra, Ukrayna ordusuna destek olmak için NFT projesi başlatacağız. Şu anda token dağıtımı gibi bir plânımız kesinlikle yoktur” dedi.

WORLD token dolandırıcılığı…

Öte yandan bugün ortaya Ukrayna devletinin airdrop kampanyasıyla ilgiliymiş gibi gözüken bir dolandırıcılık olayı çıktı. Dün duyurulan kampanyanın bitimine saatler kala, Ukrayna hükumetine yardım eden bazı adresler WORLD token adında bir kripto para airdrop’u oldu. Kripto para medyasının bazı kuruluşları bu durumu haberleştirip, “Ukrayna airdrop’a başladı” şeklinde başlıklar atarken, blok zinciri uzmanları ise böyle bir durumun söz konusu olmadığı yönünde sosyal medyadan uyarılarda bulundular.

Blok zinciri araştırma platformu Etherscna de, WORLD token’u “yanlı yönlendirici” olarak işaretledi ve bunun bir spam ya da oltalama hamlesi olabileceğini belirtti.

Fedorov ise airdrop’u iptal etmeleriyle ilgili detay vermezken, WORLD token konusunda da bir açıklama yapmadı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl