Ukrayna hükümeti, beklenen NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü

Ukrayna hükümeti, insanı yardım harcamalarına katkı sağlamak ve savaşın hafızasını korumak amacıyla oluşturulan NFT'leri piyasaya sürdü.

Önce airdrop vadedip daha sonra iptal eden ve NFT’ye yönelen Ukrayna hükümeti, beklenen projeyi paylaştı.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, “MetaHistory” adını verdikleri NFT müzesini faaliyete geçirdiklerini açıkladı. Federov, “Rusya, Ukrayna’yı yok etmek için tankları kullanırken biz devrim niteliğindeki blok zinciri teknolojisine güveniyoruz.” dedi.

Müzede, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini anlatan ve savaşın hafızasını koruyacak NFT’ler sergileniyor. NFT’lerin farklı sanatçılar tarafından oluşturulduğu görülüyor. Ukraynalı yetkililer ayrıca sanatçıları müzede sergilenecek ve satış için listelenecek NFT eseleri oluşturmaya çağırdı.

Ukrayna’nın NFT müzesi

Satışa önümüzdeki salı günü başlanacağı belirtiliyor. Ethereum blok zincirinde yer alan NFT’lerden elde edilecek gelir ise insani yardım harcamalarına gidecek. Ukrayna, geçtiğimiz haftalarda başlatılan kampanya kapsamında da dünyanın dört bir yanından 150 milyon dolarlık kripto para bağışı aldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl