Ukrayna ordusu için Bitcoin ile milyon dolarlık bağış

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş kripto para piyasalarına da darbe vururken, Bitcoin çözüm odaklı bir varlık olduğunu bir kez daha kanıtladı. Ukrayna ordusuna malzeme desteği veren sivil toplum kuruluşlarına Bitcoin olarak birçok bağış yapılırken, bu oluşumlardan birine tek seferde 80 BTC'lik yardım yapılması da dikkat çekti.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali kripto para tartışmalarını da beraberinde getirirken, Rus zenginlerinin kripto paralara geçeceği ve Ukrayna vatandaşlarının USDT’ye akın etmeleri en çok konuşulan konulardan oldu.

Kripto paraların bu tür kriz dönemlerindeki önemi bir kez daha anlaşılırken, şimdi de bir süredir Ukrayna ordusuna malzeme sağlayan bazı sivil toplum örgütlerine Bitcoin ile bağışlar yapıldığı ortaya çıktı.

Bir günde 685 bin dolar

Bu organizasyonlardan biri olan “Come Back Alive” örgütü, 2021’in ikinci yarısında toplamda 200 bin dolarlık Bitcoin bağışı alırken, geçtiğimiz gün ise tek bir gün içinde 685 bin dolarlık yardım aldığını açıkladı. Oluşumun Patreon üzerinden de 300 bin dolar topladığı ancak Patreon’un, platformunda askeri malzeme alımı için yardım toplanmasını yasakladığı ve bu yüzden Come Back Alive’sayfasının soruşturma aşamasında olduğu belirtildi.

Tek bir adresten 80 BTC geldi

Ukrayna ordusuna destek olan ve hükumetten bağımsız şekilde hareket eden bu organizasyonlardan Come Back Alive dışında da birçok örgüt bulunuyor. Bitcoin işlem takip sitesinde yer alan bilgilere göre, bu organizasyonlardan birinin cüzdan adresine bugün tek bir adresten 80 BTC’lik yardım yapıldı. Adreste şu anda toplam 111 BTC’lik bağış bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl