Ukrayna’nın NFT koleksiyonu Rus işgalini tasvir edecek

Rus saldırısı karşısında kripto para bağışlarıyla ciddi şekilde fayda sağlayan Ukrayna devleti, şimdi de işgali tasvir eden NFT koleksiyonu çıkaracak. Her NFT, güvenilir kaynaklardan elde edilen haberlerin hikayelerini ön plâna çıkaracak.

Rusya’nın saldırısının ardından kripto para bağışları almaya başlayan ve bu alanda şu ana kadar 100 milyon dolardan fazla değerde yardım alan Ukrayna devletinden şimdi de NFT hamlesi geliyor. İngiliz medyasından The Guardian’ın haberine göre Ukrayna devleti Rus işgalini tasvir eden NFT’ler çıkaracak.

Airdrop’lar iptal edilip NFT’ler açıklanmıştı

Hatırlanacağı üzere Ukrayna hükumeti, kripto para bağışlarını artırmak için önce bir airdrop kampanyası açıklamış daha sonra ise iptal etmişti. Hükumet iptal duyurusunda, bir NFT projesi plânını da açıklamıştı.

“Neler olduğunu tüm dünyaya anlatacağız”

Haberde NFT’lerin tek bir platformda toplanacağı ve bir müze algısı yaratılacağı da belirtilirken, ülkenin dijital dönüşüm bakanı olan Alex Bornyakov da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu:

“NFT koleksiyonu bir müze gibi olacak. Rusya-Ukrayna savaşının bir müzesi… Biz NFT formatını da kullanarak, tüm dünyaya burada neler olup bittiğini anlatmak istiyoruz. Her NFT eseri, güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgiler ışığında hazırlancak. NFT’lerin güzel gözükmesini hatta havalı olmasını istiyoruz. Bu da açıkçası zaman alıyor.”

Bornyakov ayrıca birkaç gün önce yaptığı açıklamada da, gelen bağışlarla şu ana kadar silah almadıklarını, kask, kurşun geçirmez yelek, gece görüş gözlüğü ve diğer yaşamsal madde ve besinlerin alındığını belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl