Ukrayna’nın resmi Twitter hesabından kripto para bağışı çağrısı

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sürerken Ukrayna’nın resmi Twitter hesabından kripto para bağışları için çağrı yapıldı.

TSİ 18.30’da paylaşılan tweet’te “Ukrayna halkının yanında oldun. Artık kripto para bağışlarını kabul ediyoruz. Bitcoin, Ethereum ve USDT.” ifadeleri kullanıldı ve Bitcoin ile Ethereum adreslerine yer verildi.

Söz konusu bağış adresleri, başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov’un doğrulanmış Twitter ve Telegram hesabından da paylaşıldı. Öte yandan Ukraynalı yetkililer de mesajın resmi kanallardan geldiğini doğruladılar.

Bir saatte 700 bin dolarlık bağış

Henüz bir saat geçmesine rağmen TSİ 19.45 itibari ile Bitcoin adresine yaklaşık 400 bin dolar değerinde 9.97 BTC bağışı yapıldı. Ethereum adresine de yaklaşık 104 ETH gönderildi. Mevcut fiyatlarla bu miktar 290 bin dolara karşılık geliyor. Böylece iki ayrı adresten bir saat gibi kısa bir sürede toplamda 700 bin dolar bağış alınmış oldu.

Ethereum’un kurucusu Buterin şüpheyle yaklaştı

Paylaşım, başlangıçta şüphe çekti. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin başta olmak üzere bazıları hesabın hack’lenmiş olabileceği, insanların dikkatli olması gerektiği yönünde uyarılar yaptılar. Öte yandan Amerikalı eski diplomat Tomicah Tillemann, Ukraynalı eski büyükelçi Olexander Scherba ile adreslerin doğru olduğunu ve Ukrayna hükümeti tarafından kontrol edildiğini doğruladığını bildirdi. Buterin de daha sonra birkaç kaynaktan adreslerin yasal adresler olduğuna dair onaylar aldığını, uyarıyı şimdilik sildiğini ifade etti.

TRON kurucusu Justin Sun’dan 200 bin USDT

TRON kurucusu Justin Sun da Dünya Ticaret Örgütü nezdindeki Ukrayna Temsilciliği ile görüşerek adresleri doğruladığını yazdı. Sun ayrıca 200 bin USDT değerinde bağış yaptığını da ekledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl