Rapor: Şirketler için en yatırım yapılabilir kripto para Bitcoin

Yeni nesil risk yönetimi çözümleri ve piyasa analizi sağlayan uluslararası bir dijital varlık ve finansal teknoloji şirketi olan BitOoda, Bitcoin'in şu anda kurumsal firmalar tarafından "en yatırım yapılabilir" kripto para olduğuna yönelik bir rapor yayımladı. Raporda, bu durumun sebebi olarak regülasyonlardaki belirsizliğe rağmen madencilik rakamlarının hala çok güçlü olması gösterildi.

Dijital varlık ve finansal teknoloji şirketi olan BitOoda, geçtiğimiz hafta yaşanan ve kripto para sektörünü derinden etkileyen olayları değerlendirdiği bir rapor yayımladı.

“Bitcoin ve altcoin yatırımlarından kaçabilirler”

El Salvador’un Bitcoin hamlesinden, SEC’nin Coinbase borsasına gönderdiği uyarı mektubuna kadar birçok gelişmeyi değerlendiren şirket, “Geçmiş deneyimlerimiz SEC’nin bu uyarısının birkaç çeyrekte çözülebilecek bir sorun yarattığını ve regülasyonlardaki baskında dolayı insanların Bitcoin ve özellikle altcoin yatırımlarından kaçınabileceğini düşünüyoruz” yorumunu yaptı.

“Kurumsal şirketlerin yatırımı için Bitcoin iyi bir noktada”

ABD’deki kripto para regülasyonlarının şu anda kalıcı olmaktan çok uzak olduğu belirtilen raporda, Bitcoin’in kurumsal yatırımcılar için en iyi kripto olduğu belirtildi:

“ABD’deki regülasyon sisteminin oturmuş olmaktan çok uzak olduğu bu dönemde, Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC), Bitcoin’i bir emtia olarak görmesi ve CME’deki Bitcoin uyumlu ürünlerin varlığı, en büyük kripto parayı, kurumsal şirketler için iyi bir pozisyona koyuyor”

Mevcut Bitcoin fiyatı madencileri güçlü tutuyor

Madencilik rakamlarının, madencilerin kazançlarının düşmesine ve zorluğun %4,5 artmasına rağmen hala “sağlam” durduğu belirtilen raporda, bu durumun madencilere işçi ödemeleri, genel giderler ve amortisman gibi konularda fazladan bir yük olduğu yazıldı.

Şu andaki Bitcoin fiyatının, madenciler için bir avantaj olduğu ve eski S9 madencilik cihazlarıyla bile, sert spot ve elektrik fiyat dalgalanmalarına karşı güçlü durulduğu belirtildi. Bu durumun da ABD’li madencilerin, dışarıdan gelecek diğer madencilere hosting hizmeti verebilmeleri için bir avantaj olduğu değerlendirmesi yapıldı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl