Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Uniswap’ta 5,000,000 UNI’lik yeni bir airdrop gündemde

Merkezi olmayan borsa Uniswap'ta 5 milyon UNI'lik ikinci bir airdrop için oylama yapılıyor.

uniswap (1)

Yaz aylarına damga vuran Uniswap merkeziyetsiz borsasının topluluğu şimdi de kendisinin ikinci en büyük yönetim teklifi için oylamaya gidiyor. Merkeziyetsiz borsa (DEX) ile üçüncü taraf bir platform aracılığıyla etkileşimde bulunan kullanıcılara 5 milyon yönetim token’ı dağıtılacak.

Uniswap merkeziyetsiz borsasının bu oylamasında bitime yaklaşık 15 saat kala son durum şöyle: Lehte oy oranı 28.443.995 UNI, aleyhte oy oranı ise 1.273.980 UNI. Teklifin kabul edilmesi için 40 milyon lehte oy gerekiyor.

Teklifin kabul edilmesi durumunda ise 12 bin 619 cüzdan adresi 400’er UNI token elde edecek. Bu adreslerin bir proxy sözleşmesi vasıtasıyla Uniswap ile etkileşimde bulunmuş olmaları gerekiyor. Dharma, DeFi Saver, MyEtherWallet, Rebalance, Eidoo, Opyn, Furucombo, Argent, Nuo ve Monolith cüzdanlarını kullananlara toplamda 5 milyondan biraz fazla (5.05 milyon ) UNI token’ı dağıtılacak.

Teklif ise, kullanıcılarının bir önceki dağıtım esnasında dışarıda bırakıldıklarını hissettiklerini belirten Compound tabanlı borç verme ve biriktirme platformu Dharma tarafından ortaya konuldu.

31 Ekim TSİ 11’de oylama sona eriyor. Teklifin geçmesi durumunda Dharma, geçmişe yönelik dağıtımlar için ikinci bir teklif sunmayı plânlıyor. Platform, iki teklifin de kabul edilmesi durumunda daha fazla geriye dönük airdrop teklifleri sunmayacaklarını da açıkladı.

İlk oylama başarısız olmuştu

Uniswap’ın, Dharma tarafından ortaya konan ilk yönetim oylaması ise, yüzde 98’lik lehte oy rakamına rağmen gereken çoğunluğun sadece yüzde 1 gerisinde kaldığı için başarısız olmuştu. Burada karşı çıkan oy sayısı çok az olmasına rağmen uzmanlar, topluluğunun büyük kısmının, çekimser kalarak teklife başka türlü karşı çıkmış olabileceğini belirtiyor.

Oylama teklifine tepkiler

Bu 2. teklif tepkiler de aldı. SpankChain CEO’su Ameen Soleimani geriye dönük dağıtımı eleştirdi ve UNI tutan yatırımcılara bunun hiçbir katkı vermediğini belirtti. Soleimani fonları projenin kasasından alıp başka bir yere taşımanın hatta token’ları, zaten hemen satacak olan kişilere vermenin projeye tam tersi bir de negatif etkisi olacağını söyledi.

Eleştirilerine rağmen Suleimani, teklifin lehine oy vereceğini belirtti ve bunun son fon kazanımı olması gerektiğini söyledi. Suleimani ayrıca Uniswap’ın bu tür yönetim “bataklıklarından” da kurtulması gerektiği yorumunu yaptı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl