Bu hafta altcoin’lerde yakından izlenecek 2 önemli olay

Kasım ayının üçüncü haftasında Uniswap (UNI) ve Zcash'i (ZEC) yakından ilgilendiren önemli gelişmeler var.

trader

Bu hafta Uniswap ve Zcash’te önemli gelişmeler meydana gelecek.

Uniswap’ta ‘farming’ sonlanıyor

Merkezi olmayan borsa Uniswap’a likidite sağlayanlara bir süredir UNI ödülleri veriliyordu. Bu süreç yarından itibaren sonlandırılıyor.

Burada hem UNI hem de ETH için ayrı ayrı önemli durumlar var. Birincisi farming’in sonlanmasıyla bazı kullanıcıların ödül olarak aldıkları UNI’leri satabileceği ve bunun kısa vadede fiyat düşüşüne yol açabileceği konuşuluyor. Öte yandan bu durum, piyasaya yeni UNI sürülmeyecek olduğundan uzun vadede fiyatlarda destek oluşturabilir.

Bir başka endişe kaynağı da havuzlarda kilitli olan 1.1 milyar dolar değerindeki ETH’lerin kilidi açıldığında ne olacağı. Uniswap havuzlarından çıkacak olan ETH’lerin ETH fiyatında satış baskısına yol açabileceği belirtiliyor. Uniswap’ta UNI ödül sistemi devreye girdiğinde ETH’nin fiyatının yüzde 7 oranında arttığını vurgulamakta fayda var. Bu nedenle sona erdiğinde de tam tersinin yaşanma olasılığı bulunuyor.

Zcash’te halving zamanı

Gizlilik odaklı kripto para Zcash’te (ZEC), ilk halving olayı gerçekleşiyor. Tarihte değişiklik olmazsa mevcut ağ verileri, halving’in 18 Kasım Çarşamba günü meydana geleceğini gösteriyor. ZEC’te blok ödülleri 6.25’ten 3.125’e düşürülecek. ZEC, son 24 saatte yüzde 8.5 artış yaşadı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl