Palihapitiya: Enflasyon için endişeliyim, Bitcoin yükselmeye devam edecek

Teknoloji yatırımlarıyla ve Bitcoin başta olmak üzere kripto paralara olan desteğiyle bilinen iş insanı ve yatırımcı Chamath Palihapitiya, en büyük kripto paranın artık altının yerini aldığını ve piyasa değerinin bu yüzden yükselmeye devam edeceğini söyledi. Orta vadede enflasyon konusunda endişeli olduğunu belirten Palihapitiya, beğendiği kripto paraları da açıkladı.

palihapitiya

Bitcoin destekçisi olan ve daha önce birçok kez 200 bin dolarlık fiyat tahmininde bulunan iş insanı Chamath Palihapitiya, CNBC’de katıldığı programda Bitcoin’in altının yerini aldığını ve bu yüzden ileriki dönemde de piyasa değerinin artmaya devam edeceğini söyledi.

Bitcoin dışındaki kripto yatırımlarını açıklayacak durumda olmadığını belirten Palihapitiya, buna rağmen Solana ve DeFi ürünlerine ilgi duyduğunu söyledi:

“Bitcoin, altının yerini aldı bile…”

“Burada oturup bir fiyat tahmini yapmak tabii ki çok zor. Ancak şunu net olarak söyleyebilirim ki, Bitcoin artık altının yerini aldı. Dolayısıyla piyasa değeri de büyümeye devam edecek. Ancak şu anda Bitcoin dışındaki yatırımlarımı açıklayabilecek durumda değilim.”

“Bitcoin, Solana ve DeFi ürünleri…”

“Şunu söylemeliyim ki, orta vadedeki enflasyon konusunda gerçekten endişeliyim. Çok basit bakış açısıyla 3 tane varlığa sahip olmak isterim. Büyük büyüme gerçekleştiren varlıklar, nakit üreten varlıklar ki buna örnek olarak madencilik hisselerini gösterebiliriz. Ve sonunda da, ekonomiyle çok fazla korele olmayan varlıklar. Bitcoin, Solana ve birçok DeFi protokolünü söyleyebilirim. Tüm bu saydıklarımın, olanlara karşı güçlü bir koruma sağladığını düşünüyorum.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl