“Balon patlayacak” diyen Kiyosaki’den Bitcoin yorumu: Bu fırsat kaçmaz

"Zengin baba, fakir baba" kitabıyla dünyada büyük şöhrete kavuşan ve sürekli olarak Bitcoin, altın ve gümüş alım tavsiyesinde bulunan Robert Kiyosaki Twitter hesabından "ucuzluk" uyarısı yaptı ve yatırımcılara fırsatıları değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Ünlü finans uzmanı Robert Kiyosaki, 2 milyon takipçili Twitter hesabından yine önemli bir yorum yaptı ve yatırımcıları bu satış piyasasını değerlendirmeye çağırdı.

“Fed bitik durumda”

“Favori kelimem ucuzluk” diyen Kiyosaki, varlık fiyatlarının düşmeye devam ettiğini ve kendisinin de nakitte bekleyerek daha ucuz emlak ve Bitcoin alma fırsatı kolladığını söyledi:

“Favori kelimem ucuzluktur. Varlık balonu iğnesini buldu ve fiyatlar çökmeye başladı. Bitcoin ve emlak başta olmak üzere, kelepir fiyattan varlık alımları için nakitte bekliyorum. Fed bitik durumda… Dünyadaki en büyük ucuzluk fırsatını kaçırmayın. Kendinize iyi bakın”

Emlak talebinde gerileme var

Bilindiği üzere Bitcoin yılbaşından bu yana %60’tan fazla, zirvesi olan 69 bin dolar seviyesinden de %80’den fazla gerilemiş durumda… ABD’de faiz artırımlarıyla birlikte emlak ve mortgage masraflarının da gittikçe arttığı, bu yüzden talebin düşmeye başladığı belirtiliyor. Bu durum, zaten şişmiş olarak görülen piyasanın daha da inmesine sebep olabilir. Öte yandan S&P 500 ve Nasdaq gibi endeksler de sırasıyla yılbaşından bu yana %20 ve %29 düştü.

“Balon patlayacak” demişti

Kiyosaki geçtiğimiz yaz aylarında da birçok kez, piyasaları “tarihin en büyük balonu” olarak nitelendirmiş ve “En büyük çöküş de gelecek” demişti. Bu dönemde hem S&P 500 hem de Nasdaq rekor kırmış, Bitcoin de Kasım ayında 69 bin dolar ile zirve yapmıştı.

“Altın, gümüş, Bitcoin, tuvalet kağıdı, çöp torbası…”

Kiyosaki bir süre önce de doların çökeceğini ve yatırımcıların altın, gümüş ve Bitcoin almaları gerektiğini söylemişti. Ünlü yazar ayrıca, çöp torbaları, konserve yiyecekler ve tuvalet kağıdı gibi ürünlerin de enflasyonla birlikte çok pahalı olacağını ve bu yüzden önceden alım yapılması gerektiğini belirtmişti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl