Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Uphold, XRP’de beklenen büyük airdrop’u destekleyecek

Popüler kripto para platformlarından XRP yatırımcılarına yapılacak 45 milyar adetlik Spark token airdrop'unu destekleyeceğini açıkladı.

ripple-xrp

XRP çatallanmasıyla oluşan Spark Token dağıtımı (airdrop) için popüler kripto para platformu Uphold da desteğini açıkladı. Bu gelişmeyle birlikte Flare Networks’e olan ilgi daha da arttı.

Uphold platformunun 2 Eylül tarihinde resmi Twitter hesabından attığı tweet’te şöyle denildi:

“Çok şiddetli taleplerin ardından Uphold olarak Spark Token airdrop’unu desteklediğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Hesaplardan alınan ekran görüntüsü günü olan 12 Aralık 2020’de cüzdanınızda tuttuğunuz XRP karşılığında 1:1 oranda Spark Token kazanacaksınız.”

Yeni bir turing complate akıllı kontrat platformu olarak tanımlanan Flare Network, piyasa değeri olarak dördüncü en büyük kripto para olan XRP’nin çatallanmasıyla oluştu ve XRP Ledger’a akıllı kontrat işlevselliği getiriyor.

Tüm XRP sahipleri, Ağustos ayında duyurulan bu airdrop sırasında 1: 1 oranında dağıtılacak olan yerel Spark token’ını (FXRP) talep edebilir. Ripple Labs ve şirketin eski çalışanları ise bu airdrop’tan yararlanamayacak.

Sadece birkaç günde 15 binden fazla hesap airdrop’tan yararlanmak için başvuruda bulundu. Bu hesaplarda tutulan XRP miktarı ise 900 milyondan fazlaydı.

Öte yandan Uphold, Bitrue’dan sonra dağıtımı destekleyen ikinci önemli platform oldu.

Hatırlanacağı üzere, 31 Ağustos’ta Flare Networks’ten yapılan açıklamada XRP Ledger ekran görüntüsünin 12 Aralık’ta alınacağı açıklanmıştı. Daha önce de belirtildiği gibi bu tarih tesadüfen seçilmemişti. Bu tarih, şu anda hala ABD donanması tarafından kullanılan işaret fişeklerini 194 yıl önce icat eden ve dolayısıyla deniz keşiflerinin daha güvenli olmasını sağlayan Martha Coston’un doğum günü…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl