XRP kazandıran debit kart geliyor: Uphold ve GlobaliD açıkladı

Kripto para platformu Uphold ve dijital kimlik platformu GlobaliD, XRP kazandıran bir debit kart çıkarma konusunda anlaşmaya vardılar. Kart, Mastercard bünyesinde çıkarılacak ve yapılan harcamaların ardından XRP ödül kazanma özelliği taşıyacak.

Harcadıkça kripto para ödülü kazandıran kartlara bir yenisi daha eklendi ve Uphold ile GlobalID şirketleri, harcadıkça XRP kazandıran bir debit kart çıkarma konusunda ortaklık kurdular.

Kartla harcama yapan kişi ABD doları ya da istediği herhangi bir kripto parayı harcama şansına sahip olacak ve sonunda da XRP olarak ödül kazanacak.

Kullanıcılar, Uphold tarafından oluşturulan GlobalID cüzdanlarıyla, XRP Mastercard debit kartlarını da kontrol edebilecekler. Kart sahipleri, XRP ödüllerini hesaplarında tutabilme ve pasif gelir elde edebilmenin yanında, 50 ülkenin para birimi ve birçok dijital para ile de harcama yapma şanslarına sahipler.

Önce ABD’de çıkarılacak olan kartın ilk 100 kullanıcısı, ilk 3 aydaki 10 bin dolarlık harcamalarına yüzde 5 XRP ödülü kazanacaklar. İlk 100 kişiden sonraki kullanıcılar için bu oran yüzde 2 olacak.

Ödüller GlobalID cüzdanının “Ödüller” kısmına airdrop olarak düşecek. Kullanıcılar cüzdan vasıtasıyla da fon gönderip alabilecekler.

Hatırlanacağı üzere Mastercard, ABD borsası Gemini ile de, harcadıkça Bitcoin ödülü kazandıran bir kripto kart çıkarma konusunda anşlaşmaya varmıştı. Bir başka ödeme devi VISA da, ABD’nin bir başka ünlü borsası Coinbase ile anlaşmış ve XLM ile Bitcoin kazandıran bir kart çıkarmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl