Fon ve kurumsallardan kripto para borsalarına 1.6 milyar dolar

Son günlerde Circle'dan alınan ve borsalara aktarılan USDC'ler dikkat çekti. Bu şekilde, yükselişlerde etkili olduğu düşünülen 1.6 milyar dolarlık işlem yapıldı.

Bitcoin ve kripto paralarda iki gündür görülen fiyat artışının nedenleri tartışılıyor. Yükselişin arka planında ABD enflasyonunda düşüş trendinin devam etmesi, SEC’nin spot Bitcoin ETF onayına ön hazırlık yaptığı iddiaları ve Hong Kong’da kripto paralarla ilgili pozitif gelişmelerin yaşanması olduğu öne sürülüyor. Blok zinciri verileri ise 10 Şubat’tan bu yana fonlar ve kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına 1.6 milyar dolar aktardığını gösteriyor.

Circle’dan USDC çekip borsalara gönderdiler

Lookonchain‘e göre, söz konusu işlemler birkaç fon ve kurumsal yatırımcı tarafından yapıldı. Son bir haftada, USDC’nin ihraççısı Circle’dan 1.6 milyar dolar çekilirken yalnızca 200 milyon dolar yatırıldığı belirlendi. Çekilen tutar ise borsalara gönderildi.

Bu fonlardan biri Circle’dan 552 milyon USDC çekip farklı borsalara aktarırken bir diğeri 953 milyon 600 bin dolarlık USDC çekti ve yine borsalara gönderdi. FalconX ile ilişkili bir başka fon da 143 milyon USDC çekip FalconX’e aktardı. Borsalara giren bu sabit coin’lerle alım yapıldığı düşünülüyor.

Bitcoin, önceki günden beri yüzde 16’ya yakın artış yaşadı. Piyasa değeriyle bir numaralı kripto para, yılın başından bu yana ise yüzde 50 oranında yükseldi. Bitcoin, TSİ 16.00 itibari ile 24 bin 600 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl