Bitcoin’de yükselişin devamı öngörülüyor: “90 – 100 bin dolar”

Bitcoin'in Çarşamba günü 67 bin doları aşması en büyük kripto parayı fiyat anlamında keşfedilmemiş bölgelere sürüklerken, uzmanlar ise ilerleyişin devam edeceğini öngörüyorlar. Analistler, yükselişin şu an düşmesine rağmen sene sonu için 90 bin ilâ 100 bin dolarlık tahminlerde bulunuyorlar.

ProShares vadeli ETF’inin Çarşamba günü New York Borsası’nda listelenmesiyle birlikte o ana kadar gün içinde yaklaşık 60 bin dolarda seyreden Bitcoin, geçmiş rekorlarını üst üste kırarak 67 bin 200 doların da üzerine çıkmıştı. Özellikle ETF kabulünden önceki haberlerle de bu seviyeye gelen en büyük kripto paranın sene sonu ise nasıl bir harekette bulunacağı merakla bekleniyor ancak uzmanlar bu konuda da olumlu yorumlarda bulunuyorlar.

“72 bin 500 ve 89 bin dolar ulaşılabilir hedefler…”

Piyasa araştırmaları ve danışmanlık şirketi Fundstrat’ın konuyla ilgili, tam da yükselişin geldiği gün çıkardığı raporda, Bitcoin’in bir sonraki 65 bin üstü hedef seviyelerinin 72 bin 500 ve 89 bin dolar olduğu belirtildi:

“65 bin doların üzerindeki yeni Bitcoin hedefleri, ilk olarak 72 bin 500 ve daha sonra da 89 bin dolardır. Eski zirvelerin kırılmasıyla birlikte bu iki hedef de kesinlikle ulaşılabilir hedeflerdir. Rakamlar, Mart ayının en düşük seviyelerinden başlayan rallinin en düşük seviyelerinin %100’lük artış uzantıları olacaktır.”

BitMEX CEO’su Hoptner’in beklentisi 100 bin dolar

Bitcoin’in ETF kabulüyle birlikte ATH yapması, ABD’deki enflasyon tartışmaları ve kripto paralara her geçen gün artan ilgi, sene sonu beklentilerini de ciddi şekilde yukarıda tutuyor. Bloomberg TV’ye bir röportaj veren türev borsası BitMEX CEO’su Alexander Hoptner de sene sonu 100 bin dolarlık fiyat beklentisinin olduğunu söyledi.

Fairlead Strategies’in kurucusu olan bir başka analist Katie Stockton da, rekor gelmeden önce, Bitcoin’deki yükselişlerin sene sonu 90 bin dolarlık fiyatı getirebileceğini söylemişti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl