VanEck CEO’sundan altın ve Bitcoin açıklaması: Yolculuğa hazırlanın

Yatırım yönetimi şirketi VanEck'in CEO'su Jan van Eck, altın ve Bitcoin'in çok yıllı büyük boğa koşularına başlamak üzere olduğunu öngördü, yatırımcılara tavsiyelerde bulundu.

VanEck CEO’su Jan van Eck, altın ve Bitcoin ile ilgili yatırımcıları umutlandıracak bazı öngörülerde bulundu.

CNBC’deki bir programa katılan Jan van Eck, piyasayla ilgili görüşlerini coşkuyla paylaşarak, “Bitcoin’i de bu karışıma dahil ederek altın için birkaç yıllık heyecan verici bir döngünün henüz başında olduğumuzu düşünüyorum… Bankacılık sistemindeki zayıflık altın rallisini körükledi… İnsanlar tam da bu yüzden altın alıyor.” ifadelerini kullandı.

“Boğa döngüsü iki yıla yayılabilir”

Fed’in sıkılaştırma aşamasının sonuna doğru ilerlediği için bu döngünün iki yıla yayılabileceğini tahmin eden VanEck CEO’su her iki piyasada da vahşi spekülasyon günlerinin geride kaldığına inanıyor.

Şirketinde 69 milyar dolarlık bir varlığı yöneten van Eck, Bitcoin’in bu yılki yüzde 70’lik olağanüstü değer artışını, hükümetlerin düzenleyici baskıları ve önceki krizler nedeniyle piyasadaki kaldıraç eksikliğine bağlıyor.

Bir noktada, Fed’in bir gevşeme döngüsü başlatacağını belirten VanEck CEO’su “Portföyünüzde kesinlikle bu varlıkları bulundurmak isteyeceksiniz. Nihayet döngü yaşandığında, oldukça heyecan verici bir yolculuk olacak.” dedi.

“Bitcoin ve değerli metalleri göz ardı etmeyin”

VanEck Strateji Danışmanı ve PointsVilleApp Kurucusu Gabor Gurbacs da dün Twitter’da yaptığı açıklamada, önde gelen itibari para birimleri ve emtiaların satın alma gücünün çağdaş piyasalarda altına kıyasla önemli ölçüde azaldığını ifade etti. Gurbacs, yatırımcıları Bitcoin ve diğer değerli metallerin değerinin göz ardı edilmemesi konusunda da uyardı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl