Vasil hard fork’unun yaklaştığı Cardano’da NFT proje sayısı 7 bine ulaştı

Fiyatının ciddi şekilde düştüğü en büyük blok zincirlerinden biri konumundaki Cardano'daki NFT projelerinin sayısı da her geçen gün artıyor. Dün itibariyle Cardano üzerindeki NFT proje sayısı 7 bine ulaşırken 460 milyon dolar seviyesinde ise işlem hacmi oluştu.

Cardano (ADA) NFT projelerini kendi ağına çekmeye devam ediyor. Her geçen gün yeni geliştirmelerin yapıldığı Cardano’da NFT proje sayısı da yeni bir kilometre taşını geride bıraktı ve 7 bine ulaştı. Bu NFT’lerin alım satımının yapıldığı toplam 15 pazar yerindeki işlem hacmi ise 460 milyon dolar seviyesine yükseldi.

Toplam piyasa değeri 616 milyon dolar oldu

Öte yandan Cardano ağı üzerinde bulunan yaklaşık 100 NFT koleksiyonunun da toplam piyasa değeri 616 milyon dolar oldu. Cardano ağı üzerindeki NFT’lerin en çok alınıp satıldığı pazar yeri ise JpegstoreNFT adlı platform… Bu pazar yeri, ağ üzerindeki NFT’lerin %65’ini bünyesinde barındırıyor.

NFTMAKER ile 800 binden fazla NFT mint edildi

Cardano, NFT segmentinde çok ciddi gelişme gösteren blok zincirleri arasında yer alıyor. Daha önce Cardano üzerindeki NFT projelerinin gelişimiyle ilgili Mart ayında hazırlanan bir raporda, ‘Mint-on-Demand’ aracı üzerinden NFTMAKER (NMKR) ile mint edilen NFT sayısının 800 bini aştığı belirtilmişti.

Hatırlanacağı üzere Cardano üzerinde çalışan Aada Finance de geçtiğimiz günlerde NFT ile kredi verme hizmetini duyurmuştu. Borç verme ve alma platformu olan Aada Finance, bu ayın ortasında başlatmayı düşündüğü Aada V1 hizmetiyle kullanıcların NFT tahvilleri vasıtasıyla kredi alıp vermelerine olanak tanıyacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl