İronik: Gizlilik odaklı kripto para Verge’nin Twitter hesabı hack’lendi

İronik bir şekilde gelişen olayda, önceki gün gizlilik odaklı kripto para birimi Verge'nin (XVG), Twitter hesabı hacklendi.

TNW’de yer alan habere göre, ironik bir şekilde gelişen olayda, önceki gün gizlilik odaklı kripto para Verge’nin (XVG), Twitter hesabı hacklendi.

Telegram’daki Verge ekip üyelerine göre, hiçbir zaman herhangi bir fon riski olmadı ve ihlal sadece sosyal medya profilleriyle sınırlıydı.

Hesabı ele geçiren hackerlar, Verge takipçilerinin XVG’yi dolandırıcı bir cüzdana bağışta bulunmalarını istedi ve bağışta bulunulan tutarın iki katı XVG alacaklarını söyledi -geçtiğimiz birkaç ay boyunca Blokchain dünyasında uygulanan yeni bir dolandırma taktiği.

İyi tarafı, henüz olayın en başında Twitter hesabının kontrolünü geri almayı başarmış olmaları. Ayrıca, saldırganların hesaplarından gönderdiği tweet’leri de sildiler.

Verge saldırının, lider geliştirici Justin Vendetta’nın (daha çok Sunerok takma adıyla bilinen) kişisel hesaplarına erişim elde etmek için yapıldığını ve bunu yaparken sızan Yahoo veri tabanlarından yararlanıldığını iddia ediyor.

Bilgisayar korsanları AT&T’nin müşteri destek temsilcilerini, Vendetta’nın kişisel hesaplarıyla ilişkili telefon numarasının yeni bir SIM karta aktarılması için kandırmayı başardılar. Bu, Twitter’ın iki faktörlü kimlik doğrulama mekanizmasını atlatmayı mümkün kıldı.

Verge, bu ufak olaydan değerinde çok düşüş görmeden geri dönmeyi başardı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl