Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Veri analisti Clemente: Yeni Bitcoin balinaları piyasaya giriyor

Zincir üstü (on-chain) veri analisti William Clemente, balinaların tekrar Bitcoin piyasasına giriş yaptığını söylüyor. Clemente, son e-posta bülteninde Bitcoin ağındaki yeni kullanıcı sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğuna dikkat çekiyor:

“İlk olarak Bitcoin ağındaki yeni kullanıcıların veya ‘varlıkların’ net büyümesini gösteren bu grafiğe bir göz atalım. Yeni kullanıcılardaki büyüme, şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Günde 50 binden fazla yeni ‘varlık’ ağa katılıyor.”

Yeni kullanıcılarda büyümeyi gösteren grafik

Clemente, balinaların tekrar perakende yatırımcılarla birlikte BTC biriktirdiğini, bu eğilimin bu hafta hızlandığını ve balinaların yaklaşık 2.2 milyar dolarlık BTC satın aldığını öne sürüyor:

“Bireysel yatırımcılar haftalardır yoğun bir şekilde alım yapıyor fakat sonunda balinalarda da beklediğimiz yükselişi gördük. Bu hafta blok zincirinde 17 yeni balina gördük. Balinaların toplam varlıkları da 65 bin 430 BTC arttı.”

Borsalardaki BTC giriş ve çıkışlarını da analiz eden Clemente, borsalardaki Bitcoin miktarının bu hafta 17 bin 800 BTC azaldığını belirtti. Analist, borulardaki Bitcoin miktarı ve Bollinger Bantlarını kullanarak ortaya koyduğu grafikte üç aydan uzun bir süre içinde ilk kez “satın al” sinyali oluştuğunu kaydediyor. Sinyal, coin’lerin borsalara aktarıldığı veya borsalardan çekildiği zamanları dikkate alarak oluşturuluyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl