Palantir: Kripto para ödemesi kabul etmekten mutluluk duyarız

Ağustos ayında 50 milyon dolarlık fiziki altın alımı yapan ve buna sebep olarak da "beklenmedik şekilde oluşabilecek bir krize hazırlık" açıklamasını yapan veri analiz şirketi Palantir'den çeyrek kazanç raporu toplantısında kripto para açıklaması geldi. Kripto para ödemesi kabul etmekten mutluluk duyulacağının belirtildiği açıklamada ayrıca kripto para şirketleriyle uyumluluk konusunda çözüm çalışmaları yapıldığı da belirtildi. Şirket ayrıca %36'lık da gelir büyümesi açıkladı.

CIA ve Savunma Bakanlığı da dahil olmak üzere ABD’li devlet kurumlarıyla da çalışan ve bir süredir Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para alımı yaptığı ya da ödemesi kabul edeceğini açıklaması beklenen veri analiz firması Palantir, kazanç raporunda kripto paralara da değindi.

Üçüncü çeyrekte gelirin 392 milyon dolar olduğu ve içinde bulunduğumuz dördüncü çeyrek için ise beklentilerin 402 milyon dolardan 418 milyon dolara çevrildiğinin belirtildiği raporda, kripto para evreninin heyecan verici olduğu ve kripto para ödemesi alınmasından memnuniyet duyulacağı açıklandı. Raporda ayrıca kripto para şirketleriyle uyumluluk çözümleri konusunda da çalışmalar yürütüldüğünün bilgisi verildi.

Genellikle güvenlik verileri konusunda şirketlerle çalışan ve müşterileri arasında ABD Savunma Bakanlığı ve CIA’in de olduğu Palantir, pandemiyle birlikte iş kollarını da çeşitlendirmeye başladı. Ülkeler sağlık verilerini toplamaya çalıştıkça Palantir’in de müşteri kitlesi artmaya başladı. ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı, Temmuz ayında Palantir ile aşı dağıtımını izlemek üzere sözleşme yenilemişti.

Üçüncü çeyrekte müşteri portföyüne 34 yeni üye ekleyen Palantir, en azı 5 milyon dolar olacak şekilde 33, 10 milyon dolar olacak şekilde ise 18 anlaşmaya imza attı.

Hatırlanacağı üzere şirket Ağustos ayında, beklenmedik olaylara hazırlık çerçevesinde 50.7 milyon dolar değerinde altın satın almıştı. Altınların, ABD’nin kuzeyinde ve şirketin istediği zaman kolayca ulaşabileceği güvenli bir bölgede saklanacağı belirtilmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl