VISA CEO’su Kelly: Tüm kripto para gelişmelerinin tam ortasındayız

Kripto paralara verdiği destekle bilinen hatta Ağustos ayında 150 bin dolar değerinde ETH ödemesi yaparak CryptoPunks’tan bir NFT satın alan dünya ödeme devi Visa'da CEO Al Kelly, kripto paralar konusunda özellikle önümüzdeki yıllar için pozitif bir bakış açısına sahip olduğunu söyledi. Kelly, "Sektör ne kadar ilerler bilmek zor ama tek bildiğim Visa'nın tüm bu gelişmelerin tam ortasında olduğu..." dedi.

Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden biri olan Visa’nın CEO’su Al Kelly, katıldığı bir podcast’te kripto paralarla ilgili konuştu. Fortune CEO’su Alan Murray ile değerlendirmelerde bulunan Kelly, kripto para endüstrisinin önümüzdeki 5 yılda çok daha büyüyeceğini düşündüğünü söyledi.

Endüstrinin geçici bir heves olma ihtimalini de gözardı etmediğini belirten VISA CEO’su şu ifadeleri kullandı:

“Yaptığımız işle ilgili en çok sevdiğim konu, kazananlarla kaybedenleri seçmiyor olmamız. Bugün burada oturup konuşuyoruz ve ben kripto para endüstrisinin nerelere gidebileceğini bilmiyorum. Geçici bir heves de olabilir ve bu bizim için sorun olmaz. Ya da aşırı derecede popüler olabilir. Bunu bilebilecek kadar akıllı değilim. Tek bildiğim VISA’nın tüm bu gelişmelerin tam ortasında olduğu…”

“Popüler olursa, payımızı almak için hazırlıklı olmalıyız”

Kendilerinin, kripto paraların önümüzdeki dönemde popüler olacağını düşündüklerini belirten Kelly, bunun için hazırlıklı olmak istediklerini söyledi:

“Kripto para endüstrisi uçarsa ve biz bu büyük hacimden adil olan payımızı, hatta belki de daha fazlasını almak istiyoruz. Çalışmalarımızı buna göre yapıyoruz. Hazırlıklı olmak istiyoruz. Bence iyi işler yaptık, iyi bir başlangıca imza attık. “

Bitcoin‘i dijital altın olarak gördüğünü de belirten Kelly, kripto paraların anlık olarak fiat paraya çevrilmesi konusunda da yoğun bir çalışma içinde olduklarını söyledi. Visa CEO’su sabit coin’lerin de ödemelerde çok önemli br unsur haline dönüşeceğini belirtti.

Hatırlanacağı üzere şirket son olarak Güney Amerika’nın en büyük ülkesi olan Brezilya’da bankalara kripto para desteği vermek için çalışma içinde olduğunu açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl