Ödeme devi Visa, sabit coin işlemleri için Solana blok zincirini de destekleme kararı aldı. Visa’dan yapılan açıklamada, Solana’nın yüksek performansına vurgu yapıldı. Buna göre, Visa’yla çalışan işletmeler, ABD Doları’na sabitlenen kripto para USDC’yi Solana ağında da kullanabilecekler. Daha önce Visa, yalnızca Ethereum ağını destekliyordu.

Visa’nın kriptodan sorumlu üst düzey yöneticisi Cuy Sheffield, “USDC gibi sabit coin’ler ve Solana ve Ethereum gibi küresel blok zinciri ağlarından yararlanarak sınır ötesi ödeme hızını artırmaya yardımcı oluyor ve müşterilerimize Visa yoluyla kolay bir şekilde para gönderip almaları için modern bir seçenek sunuyoruz. Visa, dijital para ve blok zinciri inovasyonunun ön saflarında yer almaya kararlıdır.” dedi.

Solana için ‘yüksek hız, düşük maliyet’ vurgusu

Visa, basın açıklamasında, yüksek hız ve düşük maliyetli işlemlere olan talebe dikkat çekti. Açıklamada, “Sabit coin’leri daha yüksek hız ve daha düşük maliyetle gönderip alınmasını sağlayan daha yeni, yüksek performanslı blok zincirlerinden yararlanmak için büyük bir talep oluşmuş durumdadır. Bu nedenlerle Visa, Solana’yı seçti.” denildi ve Solana’nın saniyede ortalama 400 işlem gerçekleştirebilmesinin altı çizildi.

Visa, 2021 yılının mart ayında ödeme ağında USDC’nin kullanımına izin vereceğini resmen duyurmuştu. Öte yandan geçtiğimiz aylarda ise şirket, programlanabilir ödemelerde StarkNet’i kullanma yönünde bir öneri de getirmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl