Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Visa ve Mastercard yetkililerinden Binance açıklaması: Süreci izliyoruz

Dünyanın en büyük ödeme şirketleri Visa ve Mastercard, Binance'in etrafındaki regülasyon hamleleriyle ilgili açıklama yaptılar. İki şirket de durumun farkında olduklarını ve gelişmeleri izlemeye devam ettiklerini belirttiler.

mastercard visa

Binance etrafında dolaşan regülasyon gölgesi, İngiltere başta olmak üzere birçok ülkede artmaya başlarken son açıklama ise İtalyan regülasyon kurumu CONSOB’dan gelmişti. Yapılan açıklamada “Binance’in İtalya’da izni yok” denmişti.

Dünyanın en büyük borsası olarak gösterilen ve özellikle ABD’de çok önemli regülasyon adımları atan Binance’in dünyada yayılmasına katkı veren iki önemli firma ise ödeme devleri VISA ve Mastercard. İki şirket de tüm regülasyon sıkıştırmalarına rağmen Binance ile çalışmaya devam ediyorlar.

“Farkındayız, izliyoruz”

İngiliz medyasının köklü kurumu Financial Times’a konuşan iki şirketin sorumlu kişileri, Binance’e karşı olan tavrın farkında olduklarını ve süreçleri izlemeye devam ettiklerini söylediler. VISA’dan yapılan açıklamada “FCA’in Binance ile ilgili son açıklamasını biliyoruz. Süreci izliyoruz. Binance ile gelişmeler hakkında sürekli olarak temas halindeyiz” denildi.

Mastercard da yine VISA gibi süreci takip ettiğini belirtirken, “Borsaların regülasyon gerekliliklerini nasıl yerine getirdikleri konusu da dahil olmak üzere tüm gelişmeleri yakından takip ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

VISA kartı bulunuyor

Bilindiği üzere Binance borsasının müşterileri için çıkardığı bir de VISA debit kartı bulunuyor. Bu karta sahip olan Binance kullanıcıları, VISA’nın geçerli olduğu dünyadaki tüm işletmelerde, cüzdanlarındaki kripto paralarla harcama yapabiliyorlar. Hesaptaki kripto para anında, fiat paraya çevriliyor ve işletmenin hesabına bu şekilde aktarılıyor. VISA’nın ayrıca Coinbase borsasına ait bir debit kartı da bulunuyor.

Mastercard da ABD merkezli borsa Gemini ile harcadıkça Bitcoin kazandıran bir debit kart konusunda anlaşmaya varmıştı. Bu kartın da kısa süre içinde çıkması bekleniyor.

Binance regülasyon ekibini iki katına çıkarıyor

Binance’in ünlü CEO’su Changpeng Zhao da tüm bu gelişmelerin ardından kısa süre önce bir yazı yayımlamış ve regülasyonların sektör için çok daha iyi olacağını belirtmişti. Regülasyonlarla ilgilenecek olan ekibin çalışan sayısını iki katına çıkartmayı düşündüklerini belirten CZ, “Yıl sonuna kadar ekibimizi iki katına çıkarmak istiyoruz. Çok hızlı büyüdük ve bazı şeyleri tam doğru şekilde yapma imkanımız olmamış olabilir ama biz de öğreniyoruz ve her gün kendimizi geliştiriyoruz” demişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl