Wall Street Journal: Ana akım yatırım fonları kriptoya para akıtıyor

ABD'de kripto para kararnamaesinin olumlu değerlendirmeler ve yorumlar içermesi Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda sert bir yükseliş hareketi başlatırken, ABD medyasından Wall Street Journal'dan çok önemli bir iddia ortaya atıldı. Dev medya kuruluşu, usta fon yöneticileri Alan Howard ve Paul Tudor Jones'un kripto para yatırımlarını artırdıklarını yazdı.

ABD medyasından Wall Street Journal’ın, ismini vermediği bir kaynağına dayandırdığı haberine göre Paul Tudor Jones ve Alan Howard ellerindeki kripto para yatırımlarını artırıyor. Bilindiği üzere iki isim de birkaç yıldır kripto paralar hakkında yaptıkları olumlu konuşmalarla ön plâna çıkıyorlar.

Alan Howard’ın şirketi olan Brevan Howard, Ocak ayında, dışarıdan yatırımcıları kabul edecek olan bir kripto para serbest yatırım fonu başlatmıştı. Brevan Howard’ın ayrıca BH Dijital adında bir de kripto para birimi bulunuyor. Eylül ayında açılan birim, 12 portföy yöneticisine sahip ve 250 milyon dolarlık varlık yönetiyor. Howard, kripto paralar dışında blok zinciri odaklı çalışan şirketlerin hisselerine de yatırım yapıyor.

Paul Tudor Jones’un şirketi büyük kâr elde etti

Kripto paralarla ilgili yaptığı yorumlar büyük ilgi çeken ünlü fon yöneticisi Paul Tudor Jones ise enflasyonu sebep göstererek özellikle Bitcoin’in bu yöndeki katkısını önplâna çıkarıyor. Wall Street Journal’ın haberinde ayrıca, Jones’un 15 milyar dolar değerde varlık yöneten Hudson Bay Sermaye Yönetimi adlı şirketinin de özellikle kripto para işlemlerinden çok büyük kârlar elde ettiği belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – ABD’de kripto para kararnamesi resmen açıklandı

“Artık kripto endüstrisi yeterince büyük”

Birçok serbest yatırım fonu yöneticisinin artık kripto para işlemlerine başladığını belirten Galaxy Digital Holdings şirketinin küresel işlem yöneticisi ve erken bir kripto para yatırımcısı olan Robert Bogucki şunları söyledi:

“Artık yatırım fon şirketleri kripto para endüstrisini, hisse senetleri, tahviller, para birimleri ve emtiaların ardından 5. varlık sınıfı olarak görüyor. Artık kripto endüstrisi yeterince büyüdü”

Wall Street Journal’ın kripto paraları öven haberinde ayrıca, bu endüstriye geçmişte şüpheyle bakan Paul Singer ve Ken Griffin’in artık bu şüphelere sahip olmadıklarını yazması da dikkat çekti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl