“Wall Street Kurdu” Belfort’tan kripto para önerileri: Önce Bitcoin ve Ethereum!

belfortt

“Wall Street Kurdu” lakabıyla tanınan eski borsacı Jordan Belfort, Bitcoin’i yorumladı. Belfort, düşük piyasa değerine sahip kripto paraları aşırı fiyat dalgalanmaları nedeniyle küçük hisse senetlerine benzetti.

Değeri düşük hisse senetleri (penny stocks) küçük ve tanınmamış şirketlerin 1 doların altında fiyatlandırılan yüksek spekülatif hisselerini ifade ediyor. Genelde, ya yatırımcılar için büyük getiriler sağlıyor ya da dramatik bir şekilde çöküş yaşatıyor.

Belfort’un 90’lı yıllarda öne çıkması ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile karşı karşıya gelmesi, kısmen bu hisse senetleri için aracılık anlaşmaları yapmasından kaynaklanıyordu.

“Yatırımcıların başı yanabilir”

Belfort, Yahoo Finance ile yaptığı bir röportajda, bu tür yatırımların “aynı öngörülebilir döngüye” sahip olduğunu, bu döngünün büyük getiriler sağlayabileceğini ancak doğru zamanda nakde çeviremeyen yatırımcıların başını yakabileceğini belirtti.

Belfort, piyasa değeri düşük olan kripto paraların asla ciddi bir yatırım kategorisine girmemesi gerektiğini ve yatırımcıların bu kripto paralara yalnızca portföylerinin küçük bir kısmını ayırmasının doğru olacağını ifade etti.

Bununla beraber Wall Street Kurdu, güçlü temelleri nedeniyle uzun vadeli yatırımlarla ilgili olarak öncelikle Bitcoin ve Ethererum’u göz önüne bulundurduğunu söyledi. Gelecekte piyasa daha da olgunlaştığında bir değer saklama aracı ve enflasyondan korunma aracı olma potansiyeli nedeniyle Bitcoin ile özellikle ilgilendiğinin altını çizdi.
Eski borsacı, doğru ellere geçtiğinde ve sınırlı bir az durumunda Bitcoin’de yeterli olgunluğun olacağını ve daha çok değer artışı sağlayan bir hisse senedi gibi işlem göreceğini belirtti.

Kripto nefretinden kripto destekçiliğine

Belfort, Mark Cuban ve Kevin O’Leary gibi Shark Tank yatırımcılarının arasına katılarak son birkaç yıl içinde kripto konusunda 180 derece dönüş yapan pek çok popüler isimden biri oldu.

Eski borsacı, Şubat 2018’de Bitcoin fiyatının eninde sonunda sıfıra düşeceğini öngörerek o dönemde piyasanın zayıflığı nedeniyle varlığı “manipülasyon için kusursuz bir fırtına” olarak tanımlamıştı. Belfort ayrıca Bitcoin’in sadece bir yatırım aracı olmaktan ziyade ödeme amaçlı kullanımını da sorgulamış ve varlığın düzenlemeye tabi tutulacağını öne sürmüştü.

Düşüncelerindeki değişime değinen Belfort, Bitcoin’in sıfıra inmesi konusunda “yanıldığını” belirtti.

Wall Street Kurdu, eleştirilerinin çoğunun arkasında dursa da Bitcoin ve kriptonun artan benimsenmesinin ve sektörün tamamen yasaklanmayacağının anlaşılmasından sonra fikrini değiştirdiğini söyledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl