“Wall Street Kurdu” Belfort: Elon pump-dump yapmayacak kadar zengin

"Wall Street'in Kurdu" adlı kitabı filmlere konu olan ve müşterilerini dolandırdığı suçlamasıyla tam 22 ay hapis yatan ünlü 'influencer' Jordan Belfort, Musk'ın "Bitcoin fiyatı düşerse para kaybederim. Pump yaparım ama dump yapmam" sözünü değerlendirdi. Milyar dolarlık yatırımcı, "O piyasayı manipüle etmeyecek kadar zengin ama adını kullandılar" dedi.

Geçmişte Bitcoin’deki fiyat düşüşleri hakkında, “Sonun başlangıcı” yorumu yapan ancak daha sonra yanıldığını kabul eden yatırımcı ve ‘influencer’ Jordan Belfort, Elon Musk’ın kripto para piyasasını manipüle etmeyecek kadar zengin olduğunu söyledi.

“Elon Musk ‘pump ve dump’ anlamında kullanıldı”

Piyasanın en yüksek seviyede olduğu dönemlerde bir grup trader ya da fenomenin Elon Musk’ın tweet ve açıklamaları üzerinden manipülasyon yaptığını belirten Belfort, Musk’ın The B Word etkinliğindeki “Pump yaparım ama dump yapmam” sözünü yorumladı. Fox Business kanalında katıldığı programda Belfort, şu ifadeleri kullandı:

“Elon Musk bence piyasayı manipüle etmeyecek kadar zengin. 3-5 doların hesabını yapıp, ‘pump’ ve ‘dump’ yapmaz. Ama onun haberi olmadan, onun tweet ve açıklamaları üzerinden bazıları bunu yaptılar. ‘Doge ordusu’ dediler. Onun Dogecoin’i övmesini kullandılar. Adını kullandılar. Bence bu anlamda kullanıldı”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: “Yeniler, yüksekten DOGE alıp zararına sattılar ve gittiler”

“Daha da düşerse, daha çok alırım”

Bitcoin’in 30 bin dolar seviyesinde uzun süredir gezinmesi de sorulan “Wall Street’in kurdu” adlı kitabın yazarı, düşerse üzülmeyeceğini belirtti:

“Ben uzun vadeli bakıyorum. Tabii ki kripto yatırımlarım var. Bitcoin, Ethereum, Polygon, Matic… Piyasada bir düzeltme daha olursa, çok da üzülmem. Hatta şu an düşmesini isterim. Bu benim için fırsat olur. Daha fazla alım yaparım.”

Kitabı film oldu

Hatırlanacağı üzere 2007’de Wall Street’in Kurdu adlı bir kitap yazan Belfort bu sayede ünlü olmuştu. Kitap 2013’te filme dönüşmüş ve Leonardo di Caprio da başrolde oynamıştı. Belfort ayrıca müşterilerini dolandırdığı gerekçesiyle 22 ay da hapis yatmıştı. Ünlü ‘influencer’ şu anda motivasyon konuşmaları yapıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl