Walmart, Bitcoin ödemelerini de kabul edecek mi?

ABD’li perakende devi Walmart, Blockchain (Blok zinciri) teknolojisini test etmeyi sürdürüyor. Dev şirket, insansız uçaklarla yapılan teslimatları izlemek için bu teknolojiyi kullanan bir sistemin patentini alma uğraşında. Aynı teknoloji Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri tarafından da kullanılmakta. Blockchain üzerinde çalışan Walmart, Bitcoin ödemelerini de kabul edecek mi? Perakende devi Walmart’ın Blockchain teknolojisi üzerinde çalışması, akıllara bir başka soruyu getirdi: Bitcoin ödemelerini de kabul edecekler mi? Bu sorunun cevabı henüz net değil ancak birçok uzman ilerleyen dönemlerde Walmart’ın Bitcoin ödemelerini...

ABD’li perakende devi Walmart, Blockchain (Blok zinciri) teknolojisini test etmeyi sürdürüyor. Dev şirket, insansız uçaklarla yapılan teslimatları izlemek için bu teknolojiyi kullanan bir sistemin patentini alma uğraşında. Aynı teknoloji Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri tarafından da kullanılmakta.

Blockchain üzerinde çalışan Walmart, Bitcoin ödemelerini de kabul edecek mi?

Perakende devi Walmart’ın Blockchain teknolojisi üzerinde çalışması, akıllara bir başka soruyu getirdi: Bitcoin ödemelerini de kabul edecekler mi?

Bu sorunun cevabı henüz net değil ancak birçok uzman ilerleyen dönemlerde Walmart’ın Bitcoin ödemelerini de kabul edebileceği fikri üzerinde duruyor. Bu soru bir süre daha cevapsız olarak kalacak ancak blok zinciri teknolojisiyle şimdiden ilgilenen Walmart’ın Bitcoin ödemelerini kabul eden ilk küresel dev şirketlerden biri olacağını kestirmek güç değil.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl