%1000’lik hisse artışıyla Warren Buffett’ı geçti Jeff Bezos’a yaklaştı

Hintli iş insanı Gautam Adani önce Asya’nın en zengin insanı oldu, ardından net serveti ile Warren Buffett ve Bill Gates’i geçti. Ünlü milyarderin şimdi ise sadece Jeff Bezos ve Elon Musk’ın rakip olabileceği bir varlık seviyesine hızla yaklaştığı görülüyor.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre, küresel çapta birçok kişinin servetinden olduğu bir yılda, net değerini neredeyse iki katına çıkarak 64.8 milyar dolardan 143 milyar dolara yükselten Hintli milyarder Gautam Adani, dünyadaki en zengin üçüncü kişi oldu.

Gautam Adani’nin artan servetinin kısmen petrol ve doğal gaz fiyatlarındaki sıçramadan kaynaklandığı belirtiliyor.

Hisseleri katladı, Başbakan Modi’nin hedefine yöneldi

Ancak, sektör genelinde büyük kazançların yaşandığı bir dönemde bile, Adani’nin bazı şirketlerinin hisse fiyatları bu yıl iki katından fazla değerlenerek Hintli iş insanını diğerlerinin yanında ön plana çıkardı.

Adani Green Energy ve Adani Total Gas hisseleri 750 kattan fazla kârla işlem görürken, Adani Enterprises ve Adani Transmission 400 katın üzerinde değer kazandı.

Adani ayrıca, holdinginin ilgisini, Başbakan Narendra Modi’nin Hindistan’ın uzun vadeli ekonomik hedefleri için kritik olarak gördüğü alanlara kaydırdı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl