Rusya darbe girişimi, 3 altcoin’de çift haneli artış getirdi

Rusya’daki darbe girişimi, dünyanın bir numaralı gündemi. Özel bir paramiliter grup olan Wagner’in darbeye kalkıştığı olaylar zinciri, kripto dünyasında da yansıma buldu. Bazı kripto paralar, gelişmenin etkisiyle çift haneli yükselişler yaşadı.

WAVES: %88

Bunların en başında ise geçmişte “Rus Ethereum’u” olarak anılan akıllı kontrat özellikli blok zinciri Waves’in WAVES token’ı geldi. WAVES, bir gün içerisinde 1.53 dolardan 2.89 dolara ulaşarak yüzde 88 oranında değer kazandı. WAVES, daha önce ise Rusya – Ukrayna savaşının başladığı dönemde 9.5 dolardan 54 dolara yüzde 450 yükseliş kaydetmişti. WAVES, bugün tarafların anlaşmasıyla beraber düşüşe geçti. Kripto para, TSİ 22.10 itibari ile 2.25 dolardan işlem görüyor.

WEST: %72

WAVES, darbe girişiminden dolayı artış yaşayan tek kripto para değildi. Yine Waves ekosisteminin kurumsal blok zinciri platformu Waves Enterprise’ın WEST token’ı gün içerisinde yüzde 72’lik bir fiyat artışı gördü.

ONSTON: %48

Daha da ilginci ise ekip üyelerini ağırlıklı olarak Ukraynalıların oluşturduğu metaverse platformu Onston Network’ün ONSTON token’ındaki yükselişti. ONSTON, olayların başlamasıyla 0.00258 dolardan 0.0037 dolara yaklaşık yüzde 48 arttı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Kripto paralarımızı güvenle nerede saklamalıyız?

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl