Web 3 için 200 milyon dolarlık yatırım girişimi

Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon ve Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian’ın girişim sermayesi şirketi Seven Seven Six, Web 3 sosyal medya ve oyun projelerine yatırım yapacak 200 milyon dolarlık ortak bir girişim oluşturdu. Fonun Polygon teknolojisine dayalı girişimlere yatırım yapacağı açıklandı.

Her iki şirketin de kullanıcıların verilerinin kendi kontrollerinde olduğu, mahremiyetin esas alındığı adil bir internet dünyasına katkı sağlamayı öncelediği belirtildi.

Ohanian, “Hala Web 3’ün ilk günlerinde olduğumuzu düşünüyorum ve şu anda en çok fırsat oyun ile sosyal alanlarda. Oluşturulan girişim, Polygon’un ölçeklenebilir altyapısı üzerine kurulu oyun öğeleri ve sosyal medya platformlarına odaklanacak. Seven Seven Six ve Polygon, yeni interneti şekillendirmede önemli bir rol oynayacak.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz ay, yine Ohanian ile bu kez Solana’nın girişim sermayesi kolu Solana Ventures, Web 3.0 projelerini desteklemek için 100 milyon dolarlık ortak bir yatırım fonu oluşturduklarını açıklamışlardı.

Ohanian, 2005 yılında Reddit’i kurdu, 2010’da ayrıldı ve 2014’te yönetim kurulu başkanı olarak geri döndü. 2020’de ise istifa ederek girişim sermayesi fonu Seven Seven Six’i kurdu. 2010’da Coinbase, Instacart, Opendoor, GOAT, Patreon gibi şirketlere erken aşamada yatırım yapan Initialized Cpital’i kurdu. Şu anda Seven Seven Six’te kurucu ve Initialized Capital’da kurucu ortak olarak görevlerine devam ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl