WEX’te neler oluyor? Bitcoin’in fiyatı 9,000 dolara çıktı

Geçtiğimiz gün çoğu kripto para borsasında 6,300-6,400 arasında gezinen Bitcoin fiyatı, eskiden BTC-e olarak bilinen WEX'te 9,000'e çıktı.

Bitcoinist’te yer alan habere göre geçtiğimiz gün, çoğu kripto para borsasında Bitcoin’in fiyatı 6,300 dolar ile 6,400 dolar arasında işlem gördü. Ancak, eskiden BTC-e olarak bilinen WEX’te işler aynı şekilde yürümedi, lider kripto para birimi neredeyse 9 bin dolara kadar çıktı.

Fiyat artışı iki saatlik bir süre içinde gerçekleşti. Bu süre içerisinde BTC 7,800 dolardan 8,999 dolara yükseldi.

WEX’teki Bitcoin fiyat değişikliği, Güney Kore piyasalarındaki fiyatları adeta çocuk oyuncağı gibi gösteriyor. Fiyat yükselişi gerçekleşmeden önce bile BTC’nin fiyatı platformda küresel ortalamanın yüzde 22 üstünde, 7.800 dolardan alınıp satılıyordu.

CoinMarketCap’e göre günlük işlem hacmi yaklaşık 39 milyon dolar olan WEX, piyasadaki en popüler 32. borsa konumunda.

Kısa bir zaman diliminde böyle büyük bir değişikliğin ortaya çıkması, bazı kişilerin bu işin arkasında gizli hilekârlıkların döndüğünü öne sürmelerine neden oldu.

WEX, Bitcoin fiyat artışına ilişkin şu ana kadar herhangi bir açıklamada bulunmadı. Bir Twitter gönderisine göre, platform bugün planlı bir bakımdan geçecek. Bakım süresince tüm hesap işlevlerinin askıya alınması bekleniyor. Platformda BTC’nin fiyatı şu an 7,540 dolar seviyesinde.

→ UBER’İN MELEK YATIRIMCISI, BİTCOİN’İN BÜYÜK SORUNLARI ÇÖZECEĞİNE İNANIYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl