WhaleFin, Balina ve Yunusları Koruma Topluluğu ile ortaklık kurdu

Sponsorlu

Amber Group‘un amiral gemisi dijital varlık platformu WhaleFin, önde gelen kar amacı gütmeyen kuruluş Balina ve Yunusları Koruma Topluluğu (WDC) ile dünya çapında balina ve yunusları koruma konusunda farkındalığı artırmaya yardımcı olmak için ortaklık kurduğunu duyurdu. Ortaklığın bir parçası olarak WhaleFin, dünyanın en ünlü balinası olarak bilinen “Tuz” adındaki 46 yaşındaki dişi kambur balinayı evlat edindi.

Bu iş birliği, Amber Group’un “hepsi bir arada” dijital varlık platformu WhaleFin’in piyasaya sürülmesinin hemen ardından geldi.

Amber Group’un sürdürülebilirlik girişiminin ayrılmaz bir parçası olarak WhaleFin, okyanuslarımızdaki birçok canlıyı ve hayatta kalmalarını sağlayan ekosistemleri destekleyerek denizdeki hayatı ve doğal yaşam ortamını korumaya kendini adamış durumda. WhaleFin topluluğu da ayrıca platforma yaptıkları her girişle Tuz’un ve ailesinin korunmasına katkı sağlıyor. Ayrıca Amber Group, kripto sektöründe çevresel değişimi teşvik etmek ve küresel olarak balinaların ve yunusların korunmasında farkındalığı artırmak için dünya çapındaki kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapmaya kararlı.

Amber Group’un CEO’su ve WhaleFin Ürün Lideri Michael Wu, “WDC ile iş birliği, misyonlarını ve yaptıkları harika şeyleri öğrendikten sonra kolay bir karardı. Amber Group’ta uzun ömürlülük ve sürdürülebilirliği göz önünde bulundurarak dijital varlık hizmetleri ve ürünlerimizi genişletmeye devam ederken aynı zamanda destekleyici ve etkili çevresel yönetişim standartlarını korumaya çalışıyoruz. Şirketimizin başarısı, çevremizdeki dünyanın sürdürülebilirliği ile ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır ve deniz ekosisteminde hayati bir rol oynayan balinalar ve yunuslar için gerçekten bir fark yaratmaya yardımcı olmak üzere WhaleFin platformumuzdan istifade etmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Balina ve Yunusları Koruma İnsiyatifi’nin CEO’su Chris Butler-Stroud, “Okyanusları korumak ve yeniden canlandırmamız gerekiyor, çünkü hayatlarımız onlara bağlı. İklim Devi projemize katılan Amber Group gibi şirketlerin desteğiyle iklim krizi karşısında okyanus temelli çözümleri desteklemek için koruma çalışmalarımızı artırabilir ve bunu yaparken her balinayı onların ve bizim iyiliğimiz için koruyabiliriz.” dedi.

WDC’nin başlattığı İklim Devi projesi, küresel olarak balina popülasyonlarını desteklemeyi, deniz ekosistemlerinin sağlığını iyileştirmeyi ve okyanuslarımızın havadaki karbondioksiti yakalamaları üzerinde olumlu bir etki yaratmayı amaçlıyor. Proje, balinalara sahip çıkmak ve yaşam alanlarını korumaya yardımcı olmak gibi faaliyetler yürütüyor. Ek olarak WhaleFin ve WDC, bu iyilik hareketinde blok zinciri teknolojisini de kullanmak için çalışıyor. WDC’nin balinaları ve yunusları korumaya nasıl yardımcı olduğu ve faaliyetlere nasıl dahil olabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için uk.whales.org adresini ziyaret edin.

WhaleFin’in WDC ile ortaklığı, Amber Group’un daha sürdürülebilir bir gezegen yaratmaya yardım etmede önemli kilometre taşlarından biri.

Geçtiğimiz Ekim ayında Amber Group, iklim değişikliğiyle mücadeleye katkı vermek için iklim teknolojisi şirketi Moss Earth ile stratejik ortaklığa vardı. Şirket, kripto para işlemlerinin çevresel etkisini azaltmak üzere 2 milyon dolar değerinde Moss Carbon Credit Price (MCO2) token’ı satın aldı ve bu, yaklaşık olarak 280 binden fazla Bitcoin işleminin karbon salınımını dengelemek için yetiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl