WhaleFin ve Atletico Madrid, STEPN ile Genesis NFT koleksiyonu çıkarıyor

Önde gelen küresel dijital varlık şirketi Amber Group; yan kuruluşu WhaleFin ile ana sponsoru olduğu Atletico Madrid’in türünün ilk örneği Genesis NFT ayakkabı koleksiyonunu çıkarmak için STEPN ile iş birliği yaptığını duyurdu.

Ortak koleksiyon, STEPN’in kullanıcıların yaptıkları fiziksel aktiviteleriyle para kazanabildikleri ‘move-to-earn’ konseptiyle oluşturuluyor.

NFT koleksiyonu, tamamı Ethereum blok zinciri üzerindeki STEPN’da kullanılabilen; Yaygın, Nadir ve Çok Nadir şeklinde katmanlara ayrılmış, dijital olarak elle çizilmiş, toplam 1001 Atletico Madrid kramponundan oluşacak. Üç katmana ayrılan kramponların tasarımları, Atletico Madrid’in kupaları, stadyumları ve oyuncularına belirgin şekilde atıfta bulunan unsurları üzerinde barındıracak.

WhaleFin, lansmanın ilk turunun bir parçası olarak 160 Yaygın, 19 Nadir ve sadece bir çift Çok Nadir krampondan oluşan 180 ayakkabı piyasaya sürecek. Ayrıca STEPN kullanıcılarına 20 Yaygın krampon, airdrop yoluyla ücretsiz şekilde verilecek.

Genesis NFT’nin koleksiyonerleri, STEPN uygulamasında ödül kazanmak için yürüyebilir veya koşabilirler. Genesis kramponlarının sahipleri, hem WhaleFin hem de Atletico Madrid’in sağlayacağı özel avantajlara erişim de elde edecekler. Bunlar arasında 11 özel imzalı formadan birini kazanma şansının yanı sıra sınırlı WhaleFin NFT airdrop’ları, bonus faiz kuponları yer alıyor. Dahası, Atletico Madrid ve WhaleFin, NFT koleksiyonerlerinin Civitas Metropolitano’da maçı yerinden izlemelerini sağlayacak, iki kişilik özel bir VIP deneyimi sunmak için yakında çekiliş başlatacak.

“Amber Group için önemli bir kilometre taşı”

Amber Group Yönetici Ortağı Annabelle Huang, “Bu NFT koleksiyonunun bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz ve bu lansman, Amber Group için önemli bir kilometre taşı. Web2 şirketleri ve Atletico Madrid gibi markalar, Web3’e geçiş yapıyor. NFT’ler, popülerlik kazandıkça bu dijital varlıkların faydasını çevrim içi ve çevrim dışı olarak göstermek istiyoruz. Bunu yapmanın iki dünyayı birbirine bağlayan STEPN’dan daha iyi bir yolu yok. Ekibimiz toplulukların Web3’e geçişi için sürekli olarak yeni ve yenilikçi temas noktaları sağlarken bu lansman sayesinde daha fazla insanın dijital varlıkların değerini anlayacağını umuyoruz.” dedi.

“Yeni bir olasılıklar dünyasının kapılarını açıyor”

Atletico Madrid’in satış ve pazarlamadan sorumlu yöneticisi Íñigo Aznar ise “WhaleFin ile yaptığımız bu stratejik iş birliği, kulüp ve dünya çapındaki taraftarlarımız için yeni bir olasılıklar dünyasının kapılarını açıyor. Taraftar kitlemiz ve STEPN gibi topluluklarla bağlantı kurmanın yeni yollarını keşfetmek, Web3’ün sunduğu yenilikçi olanakları keşfetmemizi sağlıyor.” şeklinde konuştu.

STEPN’ın gelirden sorumlu üst düzey yöneticisi Mable Jiang da iş birliği konusunda şu yorumları yaptı:

“WhaleFin ve Atletico Madrid ile yaptığımız bu ortaklık, dünyanın dört bir yanındaki taraftarlara benzersiz bir deneyim sağlayacak ve STEPN için türünün ilk örneği olacak. Bu ortaklık aracılığıyla amacımız, spor dünyasını Web3 alanına bağlamak ve Genesis koleksiyonundan bir çift NFT ayakkabıya sahip olan küresel taraftarlar için somut, gerçek dünya ödülleri sağlamaktır. Bu lansman, NFT’lerin hem toplanabilirlik değerini hem de faydasını ortaya çıkarmak üzere yol haritamızda çok önemli bir adım. Ürünümüz aracılığıyla ortaklarımızın hedef kitleleriyle daha iyi etkileşim kurmalarına yardımcı olma konusunda büyük bir potansiyel görüyoruz ve sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik ederken aynı zamanda küresel taraftar kitleleriyle aktif olarak etkileşim kurmalarına imkan vermek için böyle prestijli ve köklü bir kuruluşla birlikte çalışmaktan son derece heyecan duyuyoruz.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl