Wormhole airdrop açıkladı: 1.7 milyar token dağıtılacak

Blok zincirleri arasında köprü görevi gören Wormhole, kendi token'ını piyasaya çıkarıyor. Wormhole, beklentiler doğrultusunda, token arzının önemli bir kısmını airdrop ile dağıtacak.

Farklı blok zinciri ağlarının birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlayan bir protokol olan Wormhole, kendi token’ını piyasaya sürüyor. W koduyla işlem görecek olan token için airdrop da yapılacak.

Token’ın toplam arzı 10 milyar olacak. Bunun 1.7 milyar adede denk gelen yüzde 17’lik kısmı topluluğa ayrıldı. Token piyasaya sürüldüğünde yüzde 11’lik pay dağıtılacakken kalan yüzde 6’lık pay ise dört ay kilitli kalacak.

Airdrop’a hak kazanan cüzdanları belirlemek için kullanılacak anlık görüntünün ise bugünkü resmi açıklama yayınlanmadan önce alındığı belirtildi. Net bir saat ve tarih verilmedi. Öte yandan token’ın ne zaman çıkacağı ve airdrop kriterlerinin ne olduğu da henüz belli değil.

Wormhole, 2022 yılında 320 milyon dolar kayıpla sonuçlanan bir hack saldırısına uğramış fakat bu fonların yeri kısa sürede doldurulmuştu. Protokol, geçtiğimiz kasım ayının sonlarında da 2.5 milyar dolar değerlemeyle 225 milyon dolar yatırım almıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl